Praegu on erinevaid makseid võlgu üle 12 000 ettevõtte, kuid vaid osa neist on kirjas Julianus Inkasso võlglaste andmebaasis.
"Ühel inkassofirmal saavad olla need võlgnikud, kes on antud hetkel võlamenetluses konkreetsete klientide käest. Kuna nende hulk on võrdlemisi väike, on vähetõenäoline, et meil neid pole. On ju tüüpilisel võlgnikul kahjuks mitu võlga," kommenteeris Krediidiinfo asedirektor Alar Jäger.
"Sellise aktsiooni eesmärk saab olla eelkõige reklaam, sest inkassofirmad avaldavad infot võlglaste kohta erinevates meediates sageli. Teine eesmärk on võlgnike survestamine," lisas Jäger.
Seotud lood
Firmajuhi nime ja võlasummat avaldada lubav mullune riigikohtu lahend teeb võlgnike elu kibedaks ning laseb Julianus Inkassol 3000 võlglase andmed avaldada, leiab vandeadvokaat Ants Nõmper.
Kui võlgnikul pole raha kõigi kohustuste täitmiseks, maksab ta enne Lindorff Eesti ASi kui Julianus Inkasso arve, selgus uuringust. Ühtlasi tuli välja, et paljud Eesti inimesed ei saa aru, mis vahe on intressil 1 protsent päevas ja 1 protsent aastas.
Inkassofirma Julianus teatas, et avaldab homme Postimehes kaheksal leheküljel 3000 juriidilisest isikust võlgniku nimed koos juhatuse liikmete nimedega.
Võlgade eest vastutavate firmajuhtide nimedel pole eraeluga mingit seost ja neid võib ajalehes avaldada, leiab andmekaitse inspektsioon.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.