Eesti ärimaastikul klassikalist korruptsiooni ehk altkäemakse kui selliseid pole, kuna püütakse lähtuda äriloogikast, rääkis elektroonikakaupade hulgimüüja Also Eesti juht Anti Kuiv riigi peaprokuröri Norman Aasa tänast arvamust kommenteerides.
Selgitab Anti Kuiv.
Alustada tuleks sellest, kuidas korruptsiooni defineerida, mis see on. Kui võtame näiteks Itaalia, siis seal on riigisektori ja erasektori korruptsioon ühesugune ja samal tasemel. Eesti ärisektoris pole mina aga siiani klassikalist korruptsiooni ehk kellegi mõjutamiseks antavat altkäemaksu kohanud. Siin püütakse lähtuda ikkagi äriloogikast. Ilmselt on aegade jooksul juhtunud aga Eestiski igasuguseid asju (näiteks osutatud kaubanduskettide ostujuhtidele teeneid või tehtud neile kingitusi, et oma tooteid müüki saada – toim). Kuidas motiveerida kedagi mingisuguseid otsuseid tegema, on selline hall ala, nii et mina ei oska siin öelda ei ega jah.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üks valdkond, kus turg ise sisemisi ohte täielikult maandada ei suuda, on korruptsioon erasektoris. See oht kasvab ohud koos majandusega ja selle rahvusvahelistumisega.
Korruptsioon seostub ikka sellega, et keegi saab millegi vastu midagi, kuid mis oleks sellise altkäemaksu mõte, ei osanud Tasku moe- ja vabaajakeksuse juht Veiko Keerberg öelda.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.