Maksuameti hinnangul on kohtutäiturid süsteemselt petnud riiki. Kohtutäiturite ametikogu esimehe Janek Pooli arvates kõlab see lause jaburalt.
MTA andis täna Äripäevale aumärgi selle eest, et Äripäev on avaldanud artikleid kohtutäiturite poolse maksuarvestuse süsteemse petmise ja võlgade tasumise kahepalgelisuse kohta. "Olete te siis midagi paljastanud? Mina arvan, et te ei ole midagi paljastanud," lausus Pool.
Tema hinnangul kõlab see valesti, et Äripäev saab aumärgi, kuna paljastas maksuarvestuse süsteemse petmise ja kahepalgelisuse võlgade tasumisel. "Minu meelest ei ole maksuamet tänase seisuga ise ühtegi revisjoni selles küsimuses läbi viinud, kuidas nad juba nii julgelt auhindasid jagavad," imestas Pool.
Kohtutäiturite ametikogu esimees märkis, et täiturid ei peta süsteemselt ei maksuametit ega muid instantse. "Ma ei tea, kust nad on seda lause võtnud. See kõlab jaburalt," kommenteeris Pool maksuameti teadet.
Pooli kinnitusel räägivad nad maksuametiga, et teada saada, mida amet täpselt mõtleb. Pooli teada ei ole ühtegi juhtumit, kus kohtutäiturid oleksid teinud parandusi oma deklaratsioonis.
Äripäev kirjutas septembris kohtutäiturite kavalast trikist, kuidas kohtutäiturid tegelevad maksupettusega, vormistades oma soojamaareisid koolitusreisiks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kohtutäiturid otsustasid võtta välismaiste koolitusreiside arved ettevõtluskulude hulgast välja ning maksta sellest lähtuvalt riigimaksud koos intressidega.
Maksu- ja tolliamet jagas täna aumärke ametnikele ja koostööpartneritele. Teiste seas pälvis tunnustuse Äripäev.
Justiitsministeri Kristen Michali sõnul sõltub kohtutäiturite maine sellest, millise eetilise hoiaku nad võtavad ühiskonnas segadust tekitavate lugude suhtes ja kas nad sellest tulenevalt õpivad ja käituvad oma ameti vääriliselt ka tulevikus.
Maksuameti hinnangul on kohtutäiturid tegelnud süsteemselt maksupettusega ning olnud kahepalgelised võlgade tasumisel.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.