Pärast IRLi poliitikute elamislubade äri skandaali puhkemist on erakonnast lahkunud seitse liiget. Soovi on partei listides avaldanud aga veel mitmed.
"Viimase kahe ööpäeva jooksul on IRL-ist välja astumise avalduse esitanud 7 isikut. Samas on erakonna liikmeks astumise avalduse esitanud 5 inimest," ütles ERR-i uudisteportaalile IRL-i fraktsiooni pressiesindaja Gerrit Mäesalu.
IRL-i aseesimees Tõnis Lukas ütles, et on erinevates erakonna sisevõrgustikes näinud soove erakonnast lahkuda.
Seotud lood
Riigikogu liige Indrek Raudne (IRL) ütles ETV saates "Pealtnägija" kajastatud juhtumi kohta, et ei saa detailsemalt rääkida oma klientide poolt Eestisse tehtud investeeringutest, sest selliseid tehinguid saaks ta kommenteerida vaid osapoolte nõusolekul.
Mittetulundusühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatuse teatel vajavad Eesti poliitikud eetikakoodeksit.
Siseminister Ken-Marti Vaher kommenteeris pärast IRL-i istungit, et tema arvates on kõige olulisem see, et me saame elamislubadesüsteemi ja ka teiste välismaalaste seadusega seonduva reguleerida.
Keskerakonna juhatuse liige Ain Seppik arvab, et IRL-i poliitikute äri elamislubade vahendamisel Vene ärimeestele on ohuks nii Eesti kui Euroopa Liidu julgeolekule ja asja peaks uurima kaitsepolitsei.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.