Riigikogu liige Indrek Raudne (IRL) ütles ETV saates "Pealtnägija" kajastatud juhtumi kohta, et ei saa detailsemalt rääkida oma klientide poolt Eestisse tehtud investeeringutest, sest selliseid tehinguid saaks ta kommenteerida vaid osapoolte nõusolekul.
"Mis puutub OÜ Integer Investi vahendusel või nõustamisel tehtud ärikinnisvaratehingutesse, siis võin vaid öelda nii palju, et vähemalt osade täna Eesti Ekspressis ilmunud ärikinnisvarasse tehtud investeeringute juures on nõustajaks olnud minule kuuluv ettevõtte OÜ Integer Invest. Ärikinnisvaranõustamise alases äris kahjuks on võimalik kommenteerida tehinguid vaid osapoolte nõusolekul," vastas Raudne ERR-i uudisteportaali palvele nimetada vähemalt üks Eestis tegutsev ettevõtte või projekt, mis sai alguse või hoo sisse otseinvesteeringust inimeselt, kellele Raudne ja tema parteikaaslane Nikolai Stelmach aitasid elamisluba vormistada.
See konfidentsiaalsuskeeld ei kehti muidugi riigi julgeoleku ega ettevõtluse alaste järelvalveorganite osas, kellega minu firma OÜ Integer Invest on suhelnud ja suhtleb heal meelel ka edaspidi," lisas poliitik.
Raudne rõhutas ka seda, et temal ja Stelmachil ei ole ühtegi elamislubadega tegelevat ühist firmat.
Seotud lood
Pärast IRLi poliitikute elamislubade äri skandaali puhkemist on erakonnast lahkunud seitse liiget. Soovi on partei listides avaldanud aga veel mitmed.
Riigikogu korruptsioonikomisjon alustas elamisloaskandaaliga seotud riigikogu IRL-i fraktsiooni liikme Siim Kabritsa ja nüüdseks riigikogust lahkunud Indrek Raudse majandushuvide deklaratsioonide kontrolli.
Kuigi mitmed poliitikud on välja pakkunud, et kontrolli elamisloaskandaali tagamaade uurimiseks võiks läbi viia justiitsministeerium, arvas justiitsminister Kristen Michal, et kontrolli on juba enda peale võtnud riigikogu korruptsioonikomisjon Andres Anvelti (SDE) juhtimisel ja sellest peaks piisama, kirjutas ERR.
Mittetulundusühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatuse teatel vajavad Eesti poliitikud eetikakoodeksit.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.