Eesti Interneti SA nõukogu langetas .ee domeeni registritasu 17 eurole aastas ehk 6,5%, teatas sihtasutus.
Täna toimunud Eesti Interneti SA nõukogu koosolekul otsustati .ee domeeni registritasu langetada 1 euro ja 20 sendi võrra ehk 6,5%, uus tasu on alates 1. maist 2012 17 eurot aastas, 1 euro ja 42 senti kuus.
Registritasu on Eesti Interneti SA küsitav tasu. Lõpptarbijale ehk registreerijale määratakse tasu vabaturul ja see võib olla registritasust kõrgem või madalam. Tasule lisandub käibemaks.
Uue registritasu kehtestamise tähtaeg on seotud domeenireformi lõpuga aprillis 2011, võimaldades nii kohelda kõiki .ee domeenide registreerijaid võrdselt.
„Domeenide registreerimine on olnud aktiivne ning juurdekasv võimaldab registritasu langetada. Eesti Interneti SA on Euroopa Liidu efektiivsemate tippdomeeni haldajate seas,“ kommenteeris nõukogu otsust Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts.
„Uus hind võimaldab katta DNSSec turvarakenduse investeerimisvajaduse, tagada piisavad reservid,“ lisas Kauts. Sihtasutuse strateegia aastateks 2012–2014 näeb mahukaima investeeringuna ette turvarakenduse DNSSec võimekuse väljaarendamist. DNSSec on digitaalallkirjastamisel põhinev domeeni päringute vahelthaaramise vastane lahendus.
Päringute vahelthaaramist ja ümbersuundamist kasutatakse muuhulgas paroolide varastamiseks. DNSSec väljaarendamise investeering on ca 600 000 eurot kolme aasta jooksul. 2012. aasta eelarve maht on 1,4 miljonit eurot, reserv on 910 000 eurot.
Lisaks näeb strateegia projekt ette süsteemi replitseerimist, nimeserverite asendamist ning päringute kiirendamiseks anycast'i rahvusvahelise serverite võrgustiku käivitamist. Kava elluviimiseks jätkab Eesti Interneti SA integreerumist rahvusvahelisse internetikogukonda viies lõpule re-delegeerimise ICANN-s ja liitumisprotsessi CENTR-ga.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui plaanitavate muudatustega .ee domeenide registreerimisel ei kaasne diskussiooni internetikogukonnas, tähendab see järjekordset tagasilööki tippdomeeni registri mainele, väidab Zone Media OÜ juhatuse liige Ardi Jürgens.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.