Nokia teenis neljandas kvartalis 1,07 miljardi euro suuruse puhaskahjumi. Analüütikud ootasid 90,3 miljoni eurost kahjumit, vahendab Bloomberg.
Kahjum aktsia kohta oli 29 eurosenti. Käibeks kujunes kümme miljardit eurot, mis vastas analüütikute ootustele. Käive kahanes aastaga 21 protsenti.
Nokia müüs kvartalis 113,5 miljonit mobiiltelefoni, millest 19,6 miljonit olid nutitelefonid. Analüütikud ootasid 18,5 miljoni nutitelefoni müüki ja kokku 115 miljoni mobiiltelefoni müüki. Apple müüs samal ajal kokku 37 miljonit iPhone.
Nokia hakkas novembris müüma 420eurost Lumia 800 telefoni kuuel Euroopa turul, milele järgnesid detsembris 270eurone Lumia 710 Hongkongis, Taiwanil, Singapuris, Indias ja Venemaal.
USA saab oma Lumia 900 AT&Tlt ja T-Mobile USA müüb juba Lumia 719. Esimesel poolaastal peaksid Lumiad jõudma müüki ka Hiinas.
Ettevõte tõi turule koostöös Microsoftiga nutitelefonid, et võita tagasi Apple’ile kaotatud kudesid. Kompanii prognoosis, et mobiiltelefonide üksus jõuab nullkasumisse juba käimasolevas kvartalis.
Analüütikud ootasid osasid kulusid mitte arvestades kahjumiks aktsia kohta kaks senti, tuli kolm senti.
Ettevõte nõukogu teeb aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku maksta 2010. aasta eest 20 senti dividendi aktsia kohta võrreldes 2009. aasta eest makstud 40 sendise dividendiga.
Nokia aktsia hind tõusis tulemuste avaldamise järel 4,1 protsenti, 4,222 eurole.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tulemused ei ole ei liha ega kala, analüütikute ootusi kasumi ja müügitulu osas ületati marginaalselt, ütles investor Rene Ilves, kes ostis viimati eile Nokia aktsiat.
Maailma suurim mobiilsidevõrgu tootja Ericssoni neljanda kvartali kasum tuli kõvasti alla analüütikute ootuste.
Kawe Kapitali fondijuht Kristjan Hänni kommenteeris Nokia tulemust, et Nokia lootused on nüüd seotud USA turuga.
Nokia uutel telefonidel läheb Euroopas põhjendatult hästi – mitmetes riikides on mudelist Lumia 800 saanud tõeline müügihitt.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.