Põhja-Tallinnas asuv Kopli asum on aastakümnete jooksul läbi elatud keeruka saatuse tõttu olnud ebapopulaarne piirkond ja selle kohta on liikvel põhjendamatult eelarvamusi, kirjutas Uus Maa blogis maakler Margit Alloja.
Sellegipoolest on kinnisvarahind seal vaikselt kasvamas. Uus Maa andmetel oli Kopli ruutmeetri kaalutud keskmine hind möödunud aastal 615 eurot. Odavaim korter müüdi 1000, kalleim aga 84 000 euro eest. Võrreldes 2010. aastaga on ruutmeetri keskmine mediaanhind kerkinud 5,5 protsenti.
Alloja sõnul on enamik Kopli kinnisvara vastu huvi tundvatest inimestest ise selle piirkonnaga seotud olnud - elanud seal lapsepõlves või soovivad sealse olemasoleva elamispinna teise vastu vahetada.
Turul on alati saadaval kortereid tsaariaegsetes tööliskasarmutes ja nõukodude aegsetes tüüpmajades, kuid sajandivanustes elamutes, kus korterid suuremad, on pakkumisi äärmiselt harva. "See avaldub ka tehingustatistikas, kust on näha, et enamik 2011. aastal Koplis müüdud korterite üldpindadest on vahemikus 10-30 ruutmeetrit," lisas Alloja.
Koplisse ostavad Alloja sõnul kortereid nii üksi elavad inimesed kui ka lastega pered. "Kui Kalamajas või Pelgulinnas elab palju loomeinimesi, siis Koplis elavad pigem sinikraed. Samuti on Kopli hinnatud pigem venekeelsete inimeste seas."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vene ärimehed avastavad Eesti maksusüsteemi võlusid ja kolivad siia oma valdusfirmasid, paraku saadab investeeringuid offshorkalik maik.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.