Venemaa piiride lukkuminekust ELi elussigadele võib tekkida ajutine sealiha ülepakkumine, mis kisub toorme hinna alla, arvas Maag Lihatööstuse juht Olle Horm.
"Raske öelda, mis hinnaga juhtub," kommenteeris Horm eesseisvaid muutusi. "Eestist viiakse Venemaale igas kuus 10 000-12 000 elussiga, need sead jäävad nüüd Eestisse ja peavad omale uue väljundi leidma."
Horm lisas: "Arvan, et esimesed üks-kaks nädalat ei juhtu midagi, sead lastakse lihtsalt üle kasvada. Siis võib aga tekkida ajutiselt sealiha ülepakkumine, uusi turge nii kiirelt ilmselt ei leita."
Horm avaldas siiski lootust, et Venemaa-poolne impordipiirang ei kesta kaua. "Venemaa-poolne käik on ka… piiranguid on olnud ennegi ja tavaliselt kehtestatakse need mingi poliitilise järeleandmise saavutamiseks. Tavaliselt tuleb see üsna kiiresti ja ka Venemaa ise ei saa pikalt ilma lihata olla," mõtiskles ta.
Horm märkis, et Maag Lihatööstus on valmis Eesti seakasvatajatelt täiendavat liha ostma. "Meie oleme küll valmis talumeestelt täiendavalt sealiha ostma, aga meie häda on see, et meil ei ole oma tapamaja. Seega saame osta vaid rümpa. Et tappa, peavad nad seal (Rakvere, Valga ja Saaremaa tapamajades - toim) kokkuleppele saama."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Venemaa jõustas tänasest ajutise elusloomade sisseveokeelu kogu Euroopa Liidust, nimetades põhjusena kahte ohtlikku loomataudi viirust, vahendas uudisteagentuuri RIA Novosti.
Täna Brüsselis kogunenud põllumajandusministrite nõukogu leidis, et Venemaa ajutiseks impordikeeluks Euroopa Liidu elusloomadele pole mingit põhjust, teatas põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.
Investorid teevad kulda ja bitcoini ostes aina rohkem panuseid sellele, et valuutade väärtus langeb. See trend on tulnud, et jääda, teatas USA suurim investeerimispank JPMorgan Chase.