Itaalia peaministri Mario Monti kõnelused tööturu osapooltega Itaalia jäiga tööturu reformimiseks ei viinud kokkuleppeni – nüüd tuleb valitsusel reformid ilmselt dekreediga jõustada, riskides ametiühingute vastupanu ja meeleavaldustega.
Itaalia suurim ametiühing CGIL lubas kasutada „kõiki vahendeid“ muudatuste tõkestamiseks, ütles eile ühingu juht Susanna Camusso kui kaks kuud väldanud kõnelused valitsuse tööandjate ja ametiühingute vahel tulemusteta lõppesid.
„Sotsiaalpartneritega mingit allkirjastatud kokkulepet ei tule,“ ütles Mario Monti eile pressikonverentsil. Ta lisas, et valitsus tahab teemaga ühele poole jõuda tuleval nädalal, vahendas agentuur Bloomberg.
Läinud aasta novembrist nn tehnokraatide valitsust juhtivale Mario Montile on tööturu reform Itaalias neljas suurem reformipakett. Enne seda on Monti valitsus kinnitanud 20 miljardi euro suuruse kokkuhoiukava, pensionireformi ning meetmed konkurentsivõime tõstmiseks ja bürokraatia vähendamiseks.
Ettevõtetel ei ole nüüd enam jäiga tööturu „ettekäänet“, mis seni on pärssinud investeeringuid majanduskasvu ergutamiseks ja uute töökohtade loomiseks, ütles Monti.
Itaalia tööturu minister ütles, et reformiga lihtsustub töötajate koondamine majanduslikel põhjustel. Alusetud vallandamised jäävad aga jätkuvalt illegaalseks.
„Minu jaoks ei ole mingit kahtlust, et jäik tööturg on üks peamisi põhjusi, miks Itaalia majandus nii kiduralt kasvanud on,“ ütles agentuurile Bloomberg Mizuho International Plc ökonomist Riccardo Barbieri.
Tööta on Itaalias pragu 9,2% tööealisest elanikkonnast, mis on kõrgeim näit 2001. aastast.
Mario Monti on öelnud, et ainult Itaalia majandusliku potentsiaali valla päästmine võimaldab riigil oma 2,5 triljonile dollarile küündivat võlakoormat vähendama hakata. Võlg on suurem kui Hispaanial, Iirimaal, Portugalil ja Kreekal kokku.
Monti reformid koos Euroopa Keskpanga likviidsuslaenudega on aidanud Itaalia võlakirjadel tänavu juba 13% võrra kosuda, kirjutas agentuur Bloomberg. Monti ametisse asumisest on Itaalia kümneaastase tähtajaga võlakirjade tootlus alanenud enam kui 2 protsendipunkti võrra 4,9%-le. Euroopa Keskpank andis oma panuse laenates pankadele likviidsuskriisi vältimiseks madala intressimääraga enam kui triljon eurot.
14. märtsil müüs Itaalia 5 miljardi euro väärtuses kolmeaastase tähtajaga võlakirju tootlusega 2,76%, mis on madalaim 2010. a oktoobrist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Itaalia emiteeris täna 4,88 miljardi euro eest valitsuse võlakirju. Võlakirjade hinnad tõusid järelturul ja tootlus kahanes.
Itaalia tööturu reform on peaminister Mario Monti tehnokraatide valitsusele üks kõvemaid pähkleid – täna jätkuvad kõnelused Itaalia ametiühingute ja tööandjatega.
EL eksvolinik Mario Monti sai ülesandeks panna kokku üleminekuvalitsus, mis peab Itaalia kriisist välja tooma.
Mario Monti, kes hakkab juhtima Itaalia nn tehnokraatide valitsust, mille ülesandeks saavad ebapopulaarsed reformid, jätab endale ka rahandusministri portfelli.
Eesti investorid on oodatud mitme põneva riigi kinnisvaraturule – ka Dubaisse. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annavad arendajatele põhjust rõõmustamiseks.