Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble tunnistas eile konservatiivse partei parlamendisaadikute kohtumisel, et väljavaated Euroopa Liidus finantstehingute maksu kehtestamiseks on väga kahvatud.
Oluliselt hõlpsam pole maksu kehtestamine ka üksi euroalal, kirjutab Wall Street Journal viitega kohtumisel osalenud allikatele.
Schäuble sõnul otsib valitsus nüüd finantstehingute maksule alternatiivi – nädalapäevad tagasi ELi rahandusministrite kohtumisel toimunud arutelu näitas, et üksmeelt selle maksu osas on väga raske saavutada.
Kui Saksamaa valitsus ei suuda maksule Euroopast toetust leida, võib see raskendada Saksa parlamendis lepingu ratifitseerimist, mis loob euroalal püsiva kriisihaldusmehhanismi ESM. Viimase maht on 500 miljardit eurot ning see peaks käivituma tänavu juulist.
Saksamaa opositsioonis olevad sotsiaaldemokraadid on vandunud, et ei ratifitseeri ESMi lepingut enne, kui Angela Merkeli valitsus on veennud ülejäänud Euroopa Liidu riike finantstehingute maksuga nõustuma. Maksust laekuvaid summasid tahavad Saksamaa sotsiaaldemokraadid kasutada majanduskasvu ergutavate projektide rahastamiseks euroala raskustes riikides.
"Üritame saavutada, mis võimalik," ütles Schäuble.
Seotud lood
Euroala rahandusministrid jõudsid Brüsselis üksmeelele Kreeka uue abipaketi ja Hispaanialt nõutavate kärbete suhtes, kuid finantstehingute maks tekitab alles palju erimeelsusi.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.