Eesti Panga endine asepresident Andres Sutt asub Euroopa Finantsstabiilsuse Fondi (EFSF) presidendi Klaus Reglingi vanemnõunikuks.
"Hästi palju tuleb suhtlemist IMFiga, aga ka teiste riikidega väljaspool Euroopat," kirjeldas Sutt oma tööd portaalile e24.ee ning lisas et on uue ametikohaga väga rahul.
Sutt kinnitas, et talle pakuti Reglingi nõuniku kohta, kasuks tuli tema varasem kogemus keskpangas ja Rahvusvahelises Valuutafondis (IMF).
Praegu on Sutt IMFi Põhja-Balti valijaskonna (Eesti, Läti, Leedu, Norra, Rootsi, Soome, Taani ja Island) vanemnõunik, aastail 2001–09 oli ta Eesti Panga asepresident.
Mullu suvel kandideeris Sutt Eesti Panga presidendiks, kuid jäi alla Maailmapanga Hiina osakonna peaökonomistile Ardo Hanssonile.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa Liidu probleem on välja saadetavad vastakad signaalid, vastas Eesti Panga presidendiks kandideerinud IMFi vanemnõunik Andres Sutt Äripäeva küsimusele, kas EL reageerib probleemidele liiga aeglaselt.
Tööandjate keskliit tahab näha Eesti Panga presidendina Andres Sutti.
Neli küsimust Eesti Panga presidendi kandidaatidele.
Eesti Panga juhiks kandideerinud IMFi vanemnõunik Andres Sutt ei arva, et euroalast lahkumine ja pankrot on lahendus Kreeka probleemidele.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.