Maailma suurimal telefoniturul Hiinas on buum odavate nutitelefonide järele, mille hinnad jäävad alla 160 dollari. Sellest proovivad otsest kasu lõigata ka USA kiibitootjad, kes on Hiina turule esitlenud kiipe, mis on odavama maksumusega, kuid suure tootlikkusega.
Kiibitootjad nagu Qualcomm ja Broadcom loodavad kasvatada turuosa madala hinnaga nutitelefonide turul, kus suurema osa on endale haaranud Hiina odavate telefonide tootjad Huawei Technologies, ZTE ja Lenovo Group, vahendas Reuters.
Qualcomm alustas eelmisel aastal programmiga, mille eesmärgiks on konkureerida Taiwani ja Hiina kiibitootjatega, kes valmistavad kiipe odavatele nutitelefonidele.
Veebruari lõpus esitles Broadcom kiipe, mis olid mõeldud alla 299 dollarit makstavatele nutitelefonidele, mis kasutavad Android 4.0 operatsioonsüsteemi.
Kuigi Hiina jõukamates piirkondades domineerivad Apple’i ja Samsungi nutitelefonid, on tarbijatel kasvav huvi odavamate nutitelefonide järele ning turule on tulemas uusi mudeleid.
Hiina tootja Haier Electronics Group ja Alibaba Cloud Computing avalikustasid eile 999 jüaani (125 eurot) maksva nutitelefoni. Eelmine kuu teatas Hiina suurim otsingumootor Baidu, et toob turule alla 1000 jüaani maksva nutitelefoni.
Hiinas on praegu 1,02 miljardit mobiiltelefoni kasutajat, kelledest ainult 10% kasutavad 3G andmesidet. Ülejäänud kasutavad 2G telefone.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Hiina populaarseim otsingumootor Baidu plaanib 1,9 miljardi dollariga (1,4 miljardit eurot) omandada rakenduste poe 91 Wireless, et tugevdada oma positsiooni riigi mobiilarvutitehnika sektoris, vahendas Reuters.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.