Kui Reformierakonna propagandatrükiste kaubamärgid kuuluvad OÜle Fidenter, siis Tallinna linnavalitsuse ajalehtede nimed kuuluvad Keskerakonnale
Lisaks ajalehtede Pealinn ja Stolitsa nimele on Keskerakond Eesti patendiameti kaubamärgiregistris enda nimele vormistanud Tallinna linna suhtekorraldustoruna tuntud nimekuju Raepress. Nii märkide Pealinn kui Raepress registreerimiseks esitas erakond avalduse 2004. aasta lõpus ja saavutas nende registreerimise veebruaris 2006. Stolitsa registreerimise taotlus esitati veebruaris 2005 ja selle registreeris patendiamet erakonna nimele märtsis 2006. Registreeringud kehtivad 2016. aastani.
Keskerakonna ja Tallinna linna vahel sõlmitud lepingu alusel on erakond andnud märgid linnale tasuta kasutamiseks.
Kõige tõenäolisemalt on erakonnal omal ajal märke registreerides olnudki soov neid Tallinna linna kaudu kasutada. Kui kunagi peaks juhtuma, et Keskerakond enam Tallinnas võimul ei ole, ei ole ka tõenäoline, et samad juba sissetöötatud linna ajalehtede nimed linna eelarve najal edasi ilmuks või erakond nende nimede linnale tasuta kasutada andmist jätkaks. Keskerakond aga saaks kasutada neid vajadusel edasi iseseisvalt.
Keskerakonna pressiesindaja Taavi Pukk vastas möödunud nädala neljapäeval päringule, miks erakond märgid registreeris, et „tegemist on huvitava küsimusega”. Ta lubas asja uurida, kuid vastuse saatis alles täna pärast meeldetuletust. "Neil aastatel oli käsil kõva kaubamärkide registreerimine – nii registreeris näiteks Tõnis Lukas kaubamärgi „Isamaa“. Keskerakond tegi seda põhjusel, et kellelgi poleks võimalik neid kaubamärke pahatahtlikult ära kasutada," selgitas ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Isamaa ja Res Publica Liit nõuab, et Tallinna linnavalitsus peab linna propagandalehtede maksumuse Keskerakonnalt tagasi nõudma.
Justiitsminister Kristen Michal peab enesestmõistetavaks, et Reformierakonna trükiste kaubamärgid kuuluvad ettevõtjatele.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.