Iga euroala abiraundiga on Saksamaa võtnud kohustusi, mis tänaseks ulatuvad potentsiaalselt 671 miljardile eurole ehk umbes neljandikule Saksamaa SKPst, on kokku löönud Credit Suisse.
See number sisaldab stsenaariumi, kus käiku lähevad kõik EFSFi ja ESMi ressursid ning siia on sisse arvestatud ka Saksamaa osa Euroopa Keskpanga erakorralistes kriisimeetmetes ning Target 2 maksesüsteemist johtuvad riskid.
Viimati lisas Hispaania jaoks kokku lepitud pangaabi kokku 100 miljardi euro väärtuses Saksamaa koormasse veel 25 miljardit eurot, kirjutas Wall Street Journal.
Lisaks selle raha potentsiaalsele kaotusele järgneks euro kollapsile ränk majanduslangus nii Saksamaal kui mujal rahaliidu riikides, mis kulusid veelgi suurendaks.
Nii on loogiline eeldada, et sellist kahju ei lasta sündida – Saksamaa ja teised tugevamad riigid teevad kõik, et euro päästa. Kriisis ei pruugi loogikareeglid aga tingimata kehtida, nendib WSJ.
Seotud lood
Saksamaa kantsler Angela Merkel tõrjus täna kasvavat survet Saksamaale, et riik võtaks kanda osa teiste euroalal riikide võlakoormast või aitaks ühiselt garanteerida hoiuseid.
"Investeerimisideede universumi" saates teeme juttu autodest ja autodesse investeerimisest. Kas eksklusiivse auto ostmine on kulu või investeering? Milliseid mudeleid valida, kui soovida, et nende väärtus aja jooksul tõuseks?