Saab Auto müüdi Hiina ja Jaapani päritolu investeerimisgrupile, mis tahab pankrotistunud Rootsi autotootjast teha elektriautode tootjat, vahendas finantsuudisteagentuur Bloomberg.
Esimene planeerimisel olev masin põhineb Saab 9-3 autol ja läheb müüki 2014. aasta alguses ning põhiline sihtturg saab olema Hiina, teatasid ostja National Electric Vehicle Sweden AB ja Saabi pankrotihaldurid ühises teadaandes. Asjaosalised ei avaldanud, mis hinnaga Saab maha müüdi.
„Me püüame saada maailma juhtivaks elektriautode ettevõtteks,“ ütles Mattias Bergman, National Electric Vehicle Sweden’i eestkõneleja. Ta lisas, et asi pole ainult selles, et Hiina on suur turg elektriautodele, vaid ka selles, et Hiina on piisavalt võimas, et teha vastavaid investeeringuid ja ehitada vajaminev infrastruktuur.
Saabi ostnud gruppi juhivad Honk Kongi juurtega taastuvenergia jõujaamade ehitaja National Modern Energy Holdings Ltd. ja Jaapani päritolu investeerimisfirma Sun Investment.
Saab pole autosid tootnud eelmisest aastast saadik, peale esialgset tootmisseisakut 2011. aasta märtsis, ning taotles pankrotti detsembris. Saab pole olnud kasumlik enamuse kahest aastakümnest ja General Motors, mis sai täieliku kontrolli ettevõtte üle 2000. aastal, müüs Saabi 2010. aasta veebruaris Taani superautode tootjale Spyker NV.
Umbes 3600 inimest töötas Saab Auto’s enne pankrotti.
On võimalik, et Rootsi valitsus võtab üle Saabi varuosade üksuse, mis polnud kaasatud tänases ostutehingus ja oli eraldatud pankroti protsessist.
Autor: Teele Liblik
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Hollandi sportautode tootja Spyker kaebas General Motorsi kohtusse, nõudes 3 miljardit dollarit tütarfirma Saab pankrotti ajamise eest. Lisaks lükkas firma tagasi USA autotootja ettepaneku kaasus tühistada.
Hollandi superautode tootja Spyker ja Hiina firma Zhejiang Youngman lõid ühisettevõtte, mis plaanib uue kaubamärgi all hakata tootma sõiduautosid ja luksusmaastureid Hiina turu jaoks.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.