Majandusministeeriumi kinnitusel ei ole riik sunnitud sidefirmat Levira maha müüma, kuigi Euroopa Komisjon rõhutas, et riik ei saa kontrollida iseenda ettevõtet.
Majandusministeeriumi sideosakonna juhataja Tõnu Nirk kinnitas ERRi uudisteportaalile, et ministeerium on probleemist teadlik ja tegeleb lahenduste analüüsimisega.
"See ei tähenda Levira müüki, kuna küsimus ei ole ettevõttes või selle omanikes. Direktiivi kohaselt tuleb omandi haldamine ja regulaatori funktsionaalsus lihtsalt selgemini eraldada," rõhutas ta. "Kuidas seda teha, see on riigi otsustada. Analüüsime. Ministeerium pole komisjoni ametlikku kirja veel kättegi saanud," lisas Nirk.
Euroliidu eeskirjade kohaselt ei tohi reguleerivad asutused kuuluda telekomfirmade omanikeringi. Levirast kuulub 51% Eesti riigile.
Eelmisel aastal algatas Euroopa Komisjon Eesti suhtes rikkumismenetluse ning saatis äsja ametliku nõude vastavate õigusaktide täitmiseks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riik avaldas täna ASi Levira osaluse müügipakkumise, oma aktsiatest loobub ka kaasaktsionäriks olev Prantsuse firma.
Euroopa Komisjon nõuab, et Eesti riigile kuuluvat sidefirmat Levira ei kontrolliks majandusministeerium.
Haritava maa hinnakasv on ületanud pensionifondide tootlust pea kümnekordselt, selle tõus on ületanud ka Tallinna börsiindeksit. Järgnevas analüüsis näitame nii eluruumide, metsa, põllumaa, kulla, aktsiate kui ka pensionifondide hinnamuutusi viimastel aastakümnetel.