Riigiprokuratuur uurib väidetavat alkoholituru kartellikokkulepet, kus hinnakokkuleppes Livikoga kahtlustatakse Rimi ja Oleg Grossi kauplusekette.
Postimees kirjutab, et mais otsis konkurentsiamet läbi Liviko ruumid seoses mahuka kriminaalasjaga. Riigiprokuratuuri avalike suhete juhi Katrin Lundi sõnul alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi 400 alusel, mis käsitleb konkurentsi kahjustavat kokkulepet, otsust või kooskõlastatud tegevust. Kahtlustus on esitatud neljale füüsilisele isikule ja kolmele juriidilisele isikule, kelleks Postimehe andmeil on kahtlustatavad ettevõtted Liviko, Rimi ja OG Elektra.
,,Konkurentsiameti poolt uuritavas kriminaalasjas on kahtlustustuse järgi kaks jaemüügiettevõtet teinud kartellikokkuleppe ning kolmas ettevõte sellele kaasa aidanud,“ selgitas Riigiprokuratuuri avalike suhete juht Katrin Lunt Äripäevale.
Liviko jaoks on tegemist juba teise viimaste aastate jooksul alustatud kartellikokkuleppe kriminaalasjaga. 2010. aastal jäi ettevõte Harju maakohtus süüdi konkurentidega viina alampiiri kokkuleppimise eest. Aasta hiljem mõistis riigikohus Liviko siiski õigeks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
AS Liviko juhataja Janek Kalvi lükkab ümber jutud kahtlusest, et Liviko on sõlminud eelistava hinnakokkuleppe Rimi ja Oleg Grossi kaupluseketiga.
Riigiprokuratuur esitas Livikole kahtlustuse konkurentsialasele rikkumisele vaimse kaasabi osutamises.
Oleg Grossi sõnul on kartellikahtlustus välja imetud juhtum, milles ta näeb kättemaksu Liviko juhile Janek Kalvile.
Küberründed sagenevad
Viimastel aastatel on pangateenused liikunud hoogsalt digilahenduste suunas. SEB ettevõtete segmendijuhi Maarja-Maria Aljase sõnul kasutab juba pea pool äriklientidest lisaks internetipangale ka mobiilipanka ja erinevaid pangaliideseid.