Keskkriminaalpolitsei kutsus täna ülekuulamisele seoses Reformi rahastamisskandaaliga Kristen Michali ja Kalev Lillo, politseimajja läks ka Taavi Rõivas.
Justiitsminister, Reformierakonna ekspeasekretär Kristen Michal ja partei juhatuse liige Kalev Lillo kutsuti ülekuulamisele erakonna ebaseaduslikus rahastamises kahtlustatavatena. Meediale nad eile ja täna kommentaare ei jaganud.
15 aastat Reformierakonda kuulunud Silver Meikar tunnistas tänavu mais, et annetas oma nime all aastail 2009–10 parteile 115 000 krooni, mis polnud tema oma ja mille päritolu ta ei tea.
Meikar kinnitas toona, et ettepaneku annetused tema nimele vormistada tegi Kristen Michal. Raha vahendas Kalev Lillo, kes tollal töötas parteikontoris juhtival kohal.
Meikari sõnul on sarnaselt toetanud erakonda kümned liikmed, nii riigikogust kui ka piirkondadest. Reformierakond on sellist toetusskeemi eitanud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Keskkriminaalpolitseis Reformierakonna varjatud rahastamise küsimuses ülekuulamisel käinud riigikogulase Kalev Lillo kinnitusel on uurijad vestelnud kümnete inimestega.
Keskerakonda kuuluvad riigikogu liikmed Lauri Laasi ja Aadu Must palusid prokuratuuril uurida Reformierakonna ja OÜ Fidenteri suhteid, kuid prokuratuuri hinnangul ei sisaldanud teade kuriteo tunnuseid ning menetlust ei alustatud.
Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon (ERJK) leidis, et Reformierakond peaks kandma riigieelarvesse kõik anonüümsed annetused.
Riigiprokuratuur esitas reformierakondlasest justiitsministrile Kristen Michalile ja tema parteikaaslasele Kalev Lillole kahtlustuse erakonnaalases süüteos.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.