Me kipume tehisaru liigitama masinate klassi, aga seda peaks juhtima samade meetoditega nagu inimesi, leiab Motichecki juht Martin Rajasalu.

- Motichecki juht Martin Rajasalu ja Ernst & Young Eesti auditiosakonna partner Erki Usin räägivad Äripäeva raadios tehisarust juhtimises.
- Foto: Andres Laanem
“Miks me arvame, et masin teatud tingimustel ja teatud raamides ei ole meie intellektiga samaväärne, kui selle õpiprotsess on samasugune? See ongi ju intellekti mõte. Juhtimismeetodid peavad olema ka samad nagu inimestega – usalda, aga kontrolli,” leiab
Martin Rajasalu Äripäeva raadio saates “AI faktor”.
Ernst & Young Eesti auditiosakonna partner
Erki Usin aga ei näe veel, et ettevõtete nõustamist ja auditeerimist saab teha tehisaruga efektiivselt, sest see nõuab väga palju taustateadmisi. Sellegipoolest teeb tehisaru juba taustatöid ka nende juures.
“Meie valdkond on klassikaline keskaegne õpipoiss-sell-meister-struktuuriga. Kui oled teinud erinevaid asju umbes kümme aastat, siis juba oskad. Mida on hästi lihtne tehisintellektile anda, on need esimesed kümme aastat. Aga kust sa võtad pärast neid 10aastase kogemusega inimesi?” tõstatab Usin potentsiaalse tulevikumure.
Saates tulebki pikemalt juttu juhtimisest ja tehisaru efektiivsest kasutamisest, et juht saaks keskenduda meeskonna juhtimisele.
Kas tehisaru võiks mingil hetkel teha ise juhtimisotsuseid, mis parameetreid peaks selleks täitma ning miks kümnend tagasi tehtud ennustus inimaudiitorite kadumisest pole siiani täide läinud, räägivad saates Ernst & Young Eesti auditiosakonna partner Erki Usin ja Motichecki juht Martin Rajasalu.
Saatejuht on Mart Valner.
AI faktor: tehisaru peab juhtima nagu inimest
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood

Tehisaru ei ole lahendus, kui sa ei tea, mis on probleem