Tänane olulisim otsus tuleb Saksa konstitutsioonikohtust, mis vaeb ESMi asutamisleppe vastuolu põhiseadusega.
Londoni börs avaneb 8 punkti all, Saksamaa börs 14 punkti üleval ning Prantsusmaa börs 4 punkti all.
Euroopa börsid on tõusnud viie kuu kõrgeimale tasemele pärast seda, kui Euroopa Keskpank teatas võlakirjade otsmise plaani detailid, et leevendada raskustes olevate eurotsooni riikide laenamiskulusid. Kuid programm saaks toimida ainult siis, kui hädas olevad riigid küsiksid abi ESMist.
Saksamaa on ainus riik eurotsoonis, mis ei ole veel ESMi ratifitseerinud. Vaatamata viimastele kaebustele ESMi seaduslikkuse osas, otsustas kohus, et ei lükka lõplikku otsust edasi ning see langetatakse täna kell 11:00 meie aja järgi.
Kui Saksa kohus otsustab ESMi tagasi lükata, toimuks finantsturgudel tõenäoliselt suur langus.
Aasia börsid on enne Saksa kohtu otsust üleval. FTSE CNBC Asia 100 Index, mis mõõdab erinevaid börse, on 1,2% üleval. Jaapani Nikkei tõusis 1,5%, Hongkongi Hang Seng on 1% üleval, Korea Kospi 1,6% üleval, Hiina Shanghai indeks 0,3% all.
Euro on dollari vastu tõusnud 4 kuu tippu 1,2874-ni.
Kell 10:00 teatab Euroopa Liit ühtse pangandusjärelvalve loomise detailid. Hollandis toimuvad täna üldvalimised, mida vaadatakse kui hääletust riigi rollist eurotsooni päästepakettides.
Neljapäeval võib USA keskpank teatada kolmandast võlakirjade ostmise programmist.
Täna õhtul USAs toimub Apple’i üritus, kus suure tõenäosusega esitletakse uut iPhone’i.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Homme oodatakse Saksamaa konstitutsioonikohtult seisukohavõttu, kas keskne element euro stabiliseerimisel ehk alaline päästemehhanism ESM on üldse Saksamaa põhiseaduse järgi võimalik.
iPhone 5 müük võib USA neljanda kvartali sisemajanduse kogutoodangule (SKT) lisada kuni pool protsendipunkti, ütles JPMorgan, mis rõhutab Apple’i enneolematut mõju Ameerika majandusele.
Angela Merkel võib olla Euroopa mõjukaim naine, kuid sel nädalal on euro päästmise kava Saksamaa ülemkohtu kohtuniku Andreas Vosskuhle käes, keda tuntakse Saksamaa võimsaima mehena, kirjutas Reuters.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.