BLRT Grupp kutsub 3. oktoobril kokku erakorralise aktsionäride üldkoosoleku, mille päevakorras on läbiviidud erikontrollide aruannete tutvustamine.
Erikontrollid viisid läbi advokaadibürood Glikman & Partnerid ning Lawin ja audiitorbürood Ernst&Young ning KPMG.
"Mõlema erikontrolli puhul saab üheselt järeldada, et kõigi erikontrollide käigus kontrollitud tehingute puhul on kõik isikud saanud õiguse omandada BLRT Grupi aktsiad samadel alustel ja tingimustel ning omaaktsiate omandamisel ei ole antud ühele või teisele aktsionärile eeliseid. Erikontrollid on andnud vastused kõigi osapoolte küsimustele ja loodame, et see pinge, mis aktsionäride vahel seni on olnud, nüüd vaibub," ütles BLRT Grupi kommunikatsioonidirektor Katja Ljubobratets.
Ulatuslikuima erikontrolli – kõiki kontserni omaaktsiatega aastail 1994–2011 sooritatud tehingute üle – teostati aktsionär ja ettevõtte juhi Fjodor Bermani algatusel. Aktsionär Mihhail Gnidini ettepaneku alusel kontrolliti tehinguid aastail 2007–11.
Seotud lood
Kohus tunnistas ebaseaduslikuks BLRT suuromanike katse ühepoolselt muuta nõukogu liikme Mihhail Gnidini ametilepingut, teatas Gnidini pressiesindaja. Fjodor Bermani juhitav BLRT kavatseb otsuse edasi kaevata.
BLRT väikeaktsionärid Mihhail Gnidin, Valeri Kovalenko ja Vladimir Toropov lõid juuni keskpaigas osaühingu nimega BLRTHolding.
BLRT Grupp astub samme intellektuaalomandi kaitseks ja vaidlustab ärinime BLRTHolding registreerimise, mille lõid BLRT väikeaktsionärid juuni keskpaigas.
BLRT väikeaktsionär Mihhail Gnidin, kes lõi koos teiste väikeaktsionäridega osaühingu BLRTHolding, ütles, et valdusfirma loodi vähemusaktsionäride õiguste ühiseks esindamiseks.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”