Hispaania kümneaastase tähtajaga võlakirjade tootlus kerkis täna taas 6% piirist läbi, kui euroala AAA reitinguga riigid heitsid varju ESMi võimalustele panku otse rekapitaliseerida ning Hispaanias pingestusid valitsuse suhted riigi jõukaima regiooni Katalooniaga, mis nõuab suuremat autonoomiat.
Samal ajal valmistusid Madridis eile kärbete vastu välja astunud meeleavaldajad täna uueks protestiõhtuks, vahendas agentuur Bloomberg.
„Tilkhaaval tuleb muudkui negatiivseid uudiseid,“ ütles Rabobank Internationali strateeg Richard McGuire. ESMi osas eile tehtud Soome, Saksa ja Hollandi rahandusministri avaldus „näib heitvat varju Hispaania võimalusele osa pankade abistamisega kaasnevatest kohustustest enda õlult ära nihutada“.
Eile teatas Hispaania suurima ja jõukaima regiooni Kataloonia president Artur Mas ennetähtaegsetest valimistest 25. novembril, et taotleda regioonile suuremat autonoomiat.
Nii riskib Hispaania peaminister Mariano Rajoy lisaks majandus- ja panganduskriisile veel ka konstitutsioonilise kriisiga.
„See on viimane asi, mida Rajoy praegu vajas ning viimane asi, mida Euroopa vajas,“ ütles Bloombergile Carlos III ülikooli politoloogia õppejõud Ken Dubin.
Negatiivsed uudised on hakanud uuesti Hispaania laenukulusid tõstma, mis on vahepeal Euroopa Keskpanga piiramatus mahus tugiostude lubadusest tuntavalt alanenud.
Rajoy pole kiirustanud riigile abipaketti küsima, kuid tunnistas ajalehele Wall Street Journal antud intervjuus, et teeb seda 100% kindlusega, kui riigi laenukulud liiga kõrgeks jäävad.
Negatiivseid uudiseid lisas ka Hispaania keskpank, mis teatas eile, et riigi SKP on kolmandas kvartalis kahanenud. Ilmselt ei suuda Hispaania täita ka selleks aastaks seatud eesmärke eelarvedefitsiidi vähendamiseks.
Eile Madridis parlamendihoone ees eelarvekärbete ja maksutõusude vastu protestinud hispaanlased organiseerivad sotsiaalvõrgustike kaudu täna õhtuks uut meeleavaldust, vahendas Bloomberg. Homme tuleb Hispaania valitsus välja tuleva aasta eelarvega, mis sisaldab uusi kokkuhoiumeetmeid.
Reedel saab avalikuks riigi panganduse analüüs, mis toob selgust, kui palju abi Hispaania pangad euroala päästemehhanismidest lubatud 100 miljardist eurost tegelikult vajavad.
Reedel avaldab ka agentuur Moody’s uue hinnangu Hispaania reitingule – agentuuri Reuters andmeil võib Hispaania investeerimisjärgu reitingust ilma jääda.
Hispaania soovimatus ametlikult abi küsida, mis on ka Euroopa Keskpanga võimalike tugiostude eeltingimus, võib kaasa tuua euroala võlakriisi uue ägenemise.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Hispaania börs on pärast eilset Madridi tänavatel toimunud protesti täna esimeste kauplemistundidega langenud 2,5%.
Euroala kolme tippreitinguga riigi rahandusministrite ühisavaldus näib tühjaks tegevat ELi liidrite juunikuise tippkohtumise ühe olulisima otsuse.
Augustis jätkus kapitali väljavool Hispaania pankadest, näitab Euroopa Keskpanga värske statistika.
Euroopa börse ootab täna kõrgem avanemine enne Hispaania järgmise aasta eelarve kinnitamist, millest on oodata majandusreforme ja ebapopulaarseid kärpeid raskustes olevale riigile.
Kinnisvaraturul on mitmeid põnevaid riike, kuhu Eesti investorid on oodatud. Üks selliseid linnu on Dubai. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annab kinnisvarasse investeerijatele põhjust rõõmustamiseks, ütles Skover Kinnisvara OÜ juht Sanders Skorik.