Rahvusvaheline Valuutafond IMF näeb maailmamajandusele kõrgeid riske ning langetab euroala võlakriisi süvenemise tõttu maailmamajanduse kasvuprognoosi.
IMFi hinnangul kasvab sel aastal maailmamajandus 3,3 protsenti, mis on aeglaseim kasv peale 2009. aasta majanduslangust. Järgmiseks aastaks prognoositakse 3,6protsendilist kasvu. IMFi prognoosis juulis selle aasta maailmamajanduse kasvuks 3,5% ning järgmiseks aastaks 3,9%, vahendas Bloomberg.
Eurotsoonile näeb IMF selle aasta majanduslanguseks 0,4%. Juulis prognoositi 0,1%-list langust. Järgmise aasta majanduskasvu prognoos langetati 0,7%-lt 0,2%-ni.
Ameerika Ühendriikidele prognoositakse selleks aastaks 2,2%-list kasvu, mis on parem kui oodatud. Järgmise aasta kasvuks nähakse 2,1%, mis on vähem kui eelnevalt prognoositi.
Washingtonis asuv agentuur ütles, et näeb maailmamajanduse jaoks häirivalt kõrgeid riske ning see võib tähendada suuremat kui oodatud aeglustumist, kus kasv libiseb alla 2%.
"Võtmeküsimus on, kas maailmamajandust lihtsalt tabab järjekordne turbulents, mis tähendaks aeglast taastumist või on praegusel aeglustumisel püsivamaid detaile," teatas IMF. "Vastus sõltub sellest, kas Euroopa ja USA poliitikud tegelevad ennetavalt oma peamiste majanduslike väljakutsetega."
IMFi sõnul on jätkuvalt maailma finantssüsteem erakordselt nõrk. "Globaalse finantssüsteemi usaldus on jätkuvalt nõrk," kinnitas Valuutafond. "Arenenud majandustes on pankade laenamine jäänud aeglaseks ning suurenenud riskikartlikkus on summutanud kapitalivood arenevatele turgudele."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa suuremaid börse ootab täna nõrgem avanemine, kuna mure majanduskasvu väljavaadete pärast on jõudnud finantsturgudele.
IMFi värske ülevaade maailma finantssüsteemi stabiilsusest hoiatab euroala poliitikuid, et kui kriisi lahendamiseks olulised otsused veel kaua viibivad – näiteks pangandusliidu loomine –, siis jätkub kapitali väljavool euroala nõrgast perifeeriast ja euroala ühtse finantsturu "ekstreemne" killustumine.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.