Täna hommikul peatati Stockholmi börsil kauplemine lennukompanii SAS aktsiatega, kuna firma rahalise olukorra kohta on palju selgitamist vajavaid kuuldusi.
Otsusest teatas Stockholmi börs börsiteate vahendusel.
Viimastel päevadel on SASi ümber palju kuuldusi olnud. Rootsi majandusleht Dagens Industri kirjutas nädalavahetusel, et SAS on pankroti äärel, kuna pangad ei taha keerulises finantsseisus firma laene pikendada.
Esmaspäeval kirjutas agentuur Bloomberg, et SAS avalikustab tuleval kuul uue säästukava ning et refinantseerimist vajab 661 miljoni dollari väärtuses laene.
Aktsiatega kauplemise peatamist kommenteeris Nasdaq OMXi pressiesindaja sellega, et SASi finantsseisu kohta ei ole firma aktsionäridel ilmselt ühesugust infot. SASilt oodatakse nüüd pressiteadet, mis olukorda selgitaks. Seejärel on mõeldav aktsiatega kauplemise jätkumine, vahendas Dagens Industri võrguväljaanne. DI andmeil on firma rahastamisprobleemidele lahendus leitud.
Eile sulgus SASi aktsia 4,1%se languse järel 5,85 Rootsi krooni tasemel. Sellega on aktsia hind aasta algusest langenud 27% ning firma börsiväärtus praegu 1,92 miljardit Rootsi krooni. Viimase viie aastaga on aktsia hind kukkunud 98%.
SAS pole kasumit teeninud 2007. aastast saadik.
2009. aastast on SASi omanikud firmasse süstinud ligi 11 miljardit Rootsi krooni.
SASi suuromanikud:Rootsi riik 21,4%Taani riik 14,3%Norra riik 14,3%Knut och Alice Wallenbergs Stiftelse 7,6%
Seotud lood
SASil tuleb saavutada samasugune kulude tase nagu Norwegianil, Ryanairil ja Easyjetil, ütles SASi juhatuse aseesimees Jacob Wallenberg Rootsi majanduslehele Dagens Industri.
Meediaspekulatsioonide keskmesse sattunud lennukompanii SAS avalikustas täna ennetähtaegselt oma kolmanda kvartali tulemused ning kinnitas uue kokkuhoiukava koostamist, mille eesmärk on kindlustada firmale konkurentsivõimeline kulude tase pikemas perspektiivis.
Põhjamaade suuremaid lennufirmasid SAS otsib lisaraha. Nädalavahetusel soostusid suuremad laenuandjad laene pikendama.
Finnairi puhul on suurem tõenäosus kui SASi puhul, et firma ka tulevikus mingil kujul oma tegevust jätkab, kirjutab Rootsi majanduslehe Dagens Industri börsianalüütik Mattias Mauritzon.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.