Möödunud reedel toimunud Swedbanki konverentsil ütles majandusteadlane Andres Arrak, et Eesti võiks sihiks võtta nn silver economy ehk püüda elanikkonna vananemist enda kasuks pöörata
Swedbanki Eraisikute Rahaasjade Teabekeskuse finants- ja majandushariduse konverentsil tõusis läbiva teemana üles küsimus elanikkonna vananemisega seonduvatest väljakutsetest maailma majandusele.
"Ühiskonna vananemine jätkub ning sellest sõltuvate probleemidega tuleb paratamatult silmitsi seista. Statistika kohaselt loendati möödunud aastal vanuses 65 ja vanema inimese kohta 3,6 tööealist inimest, aastaks 2050 on suhe aga juba 2,2," nentis Swedbanki Eraisikute Rahaasjade Teabekeskuse juht Anne Sägi.
Konverentsil ettekandega esinenud majandusteadlase Andres Arraku sõnul võiks aga Eesti sihiks võtta hoopis nn silver economy ehk püüda elanikkonna vananemist enda kasuks pöörata. "Mina olen seisukohal, et vananeva elanikkonna eest hoolitsemine võiks olla Eesti Nokia," käis Arrak välja ühe võimaliku tulevikuvisiooni. "Muidugi ei täheda see, et peaks hakkama üksteise otsa hulka spaasid ehitama, kuid võimalusi saaks leida igal juhul."
Ettevõtja Kersti Krachti hinnangul suureneb ka nende inimeste hulk, kes ei soovi pensionil olla, vaid pigem oma teadmisi ja oskusi jätkuvalt tööelus rakendada. "Siin tuleb lahendada aga küsimus, kuidas noored tööd saavad," nentis ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Majanduspublitsist Andres Arraku sõnul pole Eestis lähema kümne aasta jooksul palgatasemes ja elukvaliteedis suurt murrangut oodata – magasime oma võimaluse maha.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.