Põhja ringkonnaprokuratuur teatas täna, et politsei kontrollib Autorollo pankrotiga seotud võimalikke õigusrikkumisi.
"Politsei kontrollib kõigi OÜ Autorollo pankrotiga seotud võimalike õigusrikkumiste asjaolusid märtsis alustatud kriminaalmenetluse raames," ütles Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Arno Põder. "Kui juba alustatud kriminaalmenetluse käigus selguvad uutele kuritegudele viitavad andmed, siis neid menetletakse selles juba alustatud kriminaalasjas ja uut menetlust ei alustata," lisas ta.
Selle aasta märtsis algatas prokuratuur Autorollo pankrotihalduri Martin Krupi kuriteoavalduse peale kriminaalmenetluse. Pankrotihaldur esitas selle aasta märtsis prokuratuurile kuriteoteate, sest tema hinnangul põhjustas Autorollo maksejõuetuse pankrotikuritegu. Halduri hinnangul ei pidanud Autorollo juhatuse liikmed kinni äriseadustikust ning ei esitanud firma maksejõuetuse tekkimisel õigeaegselt pankrotiavaldust.
Seotud lood
Autorollo pankroti kohtulik arutelu venib kostjate taktika tõttu, mis nõuab hagejalt menetluskulude katteks rahalist tagatist.
Kohus sai uue tõendina liikluskindlustuse kviitungi, mis seostab Autorollo varaga seotud tehingutega Keit Pentus-Rosimannust.
Detsembris asutas Siim Roodele kuuluv Roode & Partnerid ettevõtte nimega Oneport, mille nimi on Autorollo võlausaldajale Port One suunatud iroonia.
Rain Rosimannus väidab, et ei tea Autorollo sularaha laenulepingutest midagi. Ometi kanti need firma raamatupidamisse ajal, kui firmat nõustas Rosimannuse appi kutsutud advokaat Siim Roode.
Eestis keskmist palka teeniv inimene, kes on alates 1992. aastast iga aasta ühe kuupalga kulda investeerinud, on lisaks väärtuse säilitamisele ka oma ostujõudu kasvatanud. Vaatame andmeid lähemalt.