Herbalife’i aktsia kukkus eile New Yorgi börsil teist päeva järjest, kuna riskifondijuht William Ackmann süüdistab, et toidulisandite firma on püramiidskeem.
Kolmapäeval ütles Pershing Square Capital Managementi tegevjuht Ackmann, et on panustanud Herbalife’i aktsia langusele juba mitmeid kuid. Langusele panustajad teenivad raha siis, kui aktsia hind langeb.
Ackmann süüdistab Herbalife’i selles, et firma on varjamise eesmärgil esitanud valesti enda finantsandmeid. Tema väitel teenivad Herbalife’i toodete edasimüüjad rohkem raha personali värbamisest kui toodete müügist ning tema sõnul võib seda kirjeldada püramiidskeemina.
Alates kolmapäevast, kui Ackmann oma süüdistustega päevavalgele tuli, on Herbalife’i aktsia kukkunud 24%.
Herbalife’i tegevjuht Michael Johnson ütles kolmapäeval, et Ackmanni väited on valed ning firma puhul ei ole tegu püramiidskeemiga. Samuti on firma palunud USA väärtpaberi- ja börsikomiteel (SEC) antud juhtumit uurida, kuna tegemist on järjekordse ebaseadusliku turumanipulatsiooni juhtumiga.
Seotud lood
USA börsid tegid kahe eelneva päeva kaotused tasa peale alumiiniumitootja Alcoa neljanda kvartali positiivseid tulemusi.
Herbalife'i juhatuse esimees Michael Johnson süüdistas Pershing Square Capital Managementi juhti Bill Ackmani ettevõtte otseturundusmudeli valesti kirjeldamises.
Pärast mitmeid nädalaid spekuleerimist teatas miljardär Carl Icahn oma börsiaruandes, et omab 14 miljonit aktsiat toidulisandeid tootvas Herbalife’is, mida miljardär Bill Ackman nimetas püramiidskeemiks.
Miljardär Carl Icahn teatas, et ostis osaluse toidulisandeid tootvas firmas Herbalife, kirjutas Dow Jones.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.