Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Minister: pettusega häälte saajat pole võimalik tuvastada
Reformierakonna juhatuse liikme Keit Pentus-Rosimannuse sõnul pole tagantjärele võimalik tuvastada, kes pettuse abil erakonna sisevalimisel hääled sai.
"Seda ei võimalda süsteem tagantjärele kindlaks teha. Tegemist on igati turvatud ja anonüümse hääletusega," selgitas ta valitsuse pressikonverentsil.
Tänane Eesti Ekspress kirjutab, et pahaaimamatud Lääne-Virumaa vanainimesed osalesid enda teadmata peaminister Andrus Ansipi partei juhatuse moodustamisel Reformierakonna sisevalimistel 2011. aastal.
Kui on selge, kes manipulatsiooniga seotud, tuleb neil Pentus-Rosimannuse sõnul vastutus võtta. "Minu hinnangu kohaselt neil Reformierakonnas kohta olla ei saa," lisas ta.
Pentus-Rosimannuse sõnul käib erakonna sisevalimine partei sisevõrgus, kuhu pääseb kas parooliga või Facebooki konto kaudu.
Reformierakonna sisevalimiste häältepetmise skandaali sattunud Kristiina Ojulandi sõnul manipuleeriti häältega lisaks Lääne-Virumaale ja Võrumaale ka mujal maakondades.
Uurimisrühma tulemusi ära ootamata on peaminister Andrus Ansip asunud kindlale seisukohale, nagu oleksin mina Reformierakonna sisevalimiste petuskeemiga seotud, teatas europarlamendi liige Kristiina Ojuland.
Andrus Ansipi sõnul on Reformierakonna juhatuse valimistel toimunud häältega manipuleerimise kohta esimene ülestunnistus erakonna liikmelt, kes tegutses teise inimese käsul.
Kui majandusnäitajad langevad, tõuseb vajadus turvateenuste järele, sest kuritegevus hoogustub. G4Si juhatuse esimees Priit Sarapuu ütles, et enim toimub kuritegusid just mehitamata valvega väliobjektidel, kus pimeda aja saabudes on kurjategijatel mugav tegutseda.