Uurimisrühma tulemusi ära ootamata on peaminister Andrus Ansip asunud kindlale seisukohale, nagu oleksin mina Reformierakonna sisevalimiste petuskeemiga seotud, teatas europarlamendi liige Kristiina Ojuland.
Peaminister Ansipi viimased avaldused on äärmiselt kahetsusväärsed ning probleemi tegelike põhjuste väljaselgitamise asemel üritatakse kiiresti leida fiktiivset süüdlast, keda poliitiliselt hukata, teatas Ojuland täna korraldatava pressikonverentsi kutses. "Vastupidiselt esitatud väidetele ei ole ma olnud seotud ilmsiks tulnud identiteedivargustega ja olen omalt poolt valmis tegema kõik, et erapooletu uurimine tuvastaks tegelikud rikkujad."
Äripäev vahendab uudiseid kell 15.30 algavalt Ojulandi pressikonverentsilt.
Reformierakonna esimehe Andrus Ansipi sõnul tasus erakonna Lääne-Viru maakonnaorganisatsiooni juht Kristiina Ojuland oma arveldusarvelt liikmemaksu nende inimeste eest, kelle identiteeti on partei sisevalimistel kuritarvitatud, kirjutas Postimees. Delfi andmeil tasus Ojuland 39 liikme tasud.
Eesti Ekspress avalikustas eelmisel nädalal, et pahaaimamatud Lääne-Virumaa vanainimesed osalesid enda teadmata peaminister Andrus Ansipi partei juhatuse moodustamisel Reformierakonna sisevalimistel 2011. aastal.
Seotud lood
Reformierakonna suursponsor ja toetaja Hillar Teder, kes aasta alguses toetas erakonda 50 000 euroga, erakonna tegemisi ei jälgi ning petuhäälte skandaalist midagi ei tea.
Reformierakonna juhatuse liikme Keit Pentus-Rosimannuse sõnul pole tagantjärele võimalik tuvastada, kes pettuse abil erakonna sisevalimisel hääled sai.
Reformierakondlane ja õigusteadlane Igor Gräzin peab tänast Reformierakonna pingelist aega poliitiliste etappide vahetuseks. Kelle sõnavõtte tõeseks pidada, ta õigusteadlasena enne aukohtu otsust avaldama ei soostunud.
President Toomas Hendrik Ilves teatas Facebooki vahendusel, et kutsus parlamendierakondade esimehed Kadriorgu sisepoliitilist olukorda arutama.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.