LNG terminali rajamisega tegelenud praegune Eesti Loto juhataja Heiki Kranich müüs hiljuti oma ettevõtte LNG Estonia aktsiad maha MANE Capitalile.
"See vastab tõele jah, see oli formaalsus. Aktsiaseltsi omamine antud projekti puhul pole oluline," kinnitas Kranich oma LNG Estonia aktsiate müüki. Samas ei soovinud ta hinda öelda. "Tehtud uuringud kuuluvad minu ettevõttele. AS LNG Estonia on lihtsalt äriühinguna keha, mis antud olukorras ei oma mingit tähtsust," märkis Kranich. LNG Estonia kuulus maadevahetamise skandaali ajal kuulsaks saanud Kranichi firmale Heinich.
LNG Estonia uus omanik MANE Capital on tegevusalana märkinud finantsteenuste osutamise. Ettevõtte taga on Imre Noorikas, kes on ka seotud maksunõustamise ja raamatupidamisega tegeleva ettevõttega UP Finance Group OÜ. Noorikas kinnitas telefonis ostu ja lisas, et on hetkel autoroolis ega saa lähiajal rääkida.
Küsides kommentaari Heiti Hääle käest, lausub Hääl, et mõned aastad tagasi kaalusid nad Kranichiga LNG projekti koos teha. "Me ei saanud kokkuleppele ja pole sel teemal peaaegu kaks aastat mingeid mõtteid vahetanud. See on päris huvitav, kui see kuhugi müüdud on. Heiki Kranichi projekt on ju oma asukoha ja sisu mõttes sama projekt, mida Elering ja Vopak täna ajavad," kommenteeris Hääl.
LNG Estonia on 2007. aastal loodud ettevõte, mis rajati spetsiaalselt LNG regionaalse terminali tegemiseks. Alguses olid projektis 40protsendilise osalusega sees ka Kristel ja Andres Sarrile ning Peeter Värnikule kuulunud Eesti Talleks. Kranichi lausus toona, et Eesti Talleks lahkus LNG Estonia omanikeringist, kuna ei soovinud enam uuringutele raha alla panna. Samuti jättis ta toona saladuseks terminaliprojekti võimalikud rahastajad.
Autor: Ave Lepik, Kaisa Gabral
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Päevaleht kirjutas täna, et Juhan Partsi isetegevus LNG terminali teemal jahmatas Eesti valitsust. Alexela tegevjuhi Marti Hääle sõnul ei soovi nemad poliitilisse diskussiooni sekkuda.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.