Rahandusministeeriumi menetlus sundis Ida-Tallinna Keskhaigla sügisest riigihankeid korraldama.
Seni haigla riigihankeid ei korraldanud ja rahandusministeerium alustas seetõttu haigla üle järelevalvemenetlust. "Järelevalvemenetlus ITK tegevuse üle on pooleli," sõnas rahandusministeeriumi pressiesindaja Mailin Aasmäe. Ta lisas, et ITKle on määratud vastuväidete esitamise tähtajaks 5. juuli. "ITK lubadust riigihangete korraldamiseks arvestab rahandusministeerium ühe argumendina järelevalve otsuse tegemisel," märkis Aasmäe. Otsus loodetakse teha juulis.
"Järelevalvemenetlus on olnud küsimuse keerukuse ning menetlusaluse isiku tegevuse tõttu ajamahukas," sõnas rahandusministeeriumi pressiesindaja Aasmäe. Ta lisas, et ITK on menetluse käigus jätnud korduvalt nõutud dokumendid esitamata.
ITK juhatus eesotsas juhatuse esimehe Ralf Allikveega tegi otsuse, et 1. oktoobrist asutakse riigihankeid korraldama, sel esmaspäeval.
Seotud lood
Haiglate Liidu juht Urmas Sule leiab, et õigusruum haiglatele on ühine ning õigusloome järgi pole ühed haiglad kuidagi eelistatud või teised välistatud.
Tänane Äripäev kirjutab suurest ärist, milles paljud haiglad on nii mõnelegi arstile korraga nii tööandja kui ka äripartner – maksavad tohtrile palka ja ostavad samas tema firmalt ka miljonite eest meditsiinitarvikuid.
Ida-Tallinna Keskhaigla seaduse rikkumisele ei ole hakanud peale ühegi asutuse hammas.
Ida-Tallinna Keskhaigla lõpetas mulluse majandusaasta 3,4 mln euro suuruse kahjumiga. Aasta varem oli lõpptulemus 555 eurot kasumit.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.