Ettevõtja Rein Kilgi sõnul on ASi Werol Tehased pankrotimenetluse raames temale taotletava ärikeelu põhjuseks väljapressimine.
Kilk rääkis täna kohtuistungil, et on solvunud, kuna tegemist on tarbetu stigmatiseerimisega. "On küüniline, et mina, kes ma olen loonud tuhandeid töökohti, lõpetaksin ettevõtluse. See oleks ühiskonnale vaieldamatult kahjulik," märkis ta. Kilk lisas, et tegemist pole ainult riigile teenitud maksudega, vaid loodud töökohtadega, korrastatud muinsuskaitseobjektidega, asutatud teatritega jne.
"Ostsin ligi 20 aastat tagasi pankrotis oleva Weroli, mille omanikuks oli riik. Siis ei püütud küll kellelegi ärikeeldu peale panna," nentis ta Jõgeval kohtu ees seistes.
Kilk kinnitas, et ärikeelu kohaldamine on alusetu, kuna ligi pooleteise aasta jooksul pole ta ühtegi ettevõtet alustanud ega kuulunud ühegi firma juhatusse.
Pankrotitoimkonna esitatud süüditusi peab Kilk pealiskaudseteks. Ärikeelu taotlusest sai ta enda sõnul teada ajakirjandusest, samuti ka tema kohta algatatud kriminaalmentlustest.
Werol Tehaste pankrotihaldur Toomas Saarma ja pankrotitoimkonna esimees, vandeadvokaat Üllar Talviste taotlevad firma omanikule Rein Kilgile ja samuti õlitehase juhtkonda kuulunud Meelis Virrole ärikeelu kehtestamist.
Autor: Marta Jaakson, Indrek Kald
Seotud lood
Prokuratuur alustas Rein Kilgi pankrotis ettevõtte Werol Tehased suhtes kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis viitab suures ulatuses kelmusele, kirjutas Delfi.
Ärimees Rein Kilk käib kohut rea endiste alluvatega, kellega on lootusetult tülli pööranud. Endised tippjuhid lahkavad avameelselt selle põhjusi.
Mitme suure firma pankrotistumisega seotud Rein Kilk võib kaotada õiguse tegutseda äri alal.
Rein Kilgile kuuluv Transcom esitas kohtule hagi Pärnu Sadama aktsiate ostueesõiguse kasutamiseks.
Eesti investorid on oodatud mitme põneva riigi kinnisvaraturule – ka Dubaisse. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annavad arendajatele põhjust rõõmustamiseks.