Prantsuse-Belgia panga Dexia SA poolaasta kahjum vähenes võrreldes eelmise aastaga ligi 300 miljoni euro võrra, kuid oli siiski ülisuur – 905 miljonit.
Dexia tegevjuht Karel de Boeck ütles, et kahjum vähenes võlgade finantseerimiskulude languse tõttu, vahendas Wall Street Journal.
Juuni lõpu seisuga oli Dexia koondbilanss 247 miljardit eurot, mis on 110 miljardit vähem kui eelmise aasta lõpus. Põhjuseks oli Dexia Municipal Agency emaettevõtte Société de Financement Locali müük.
Seotud lood
Prantsusmaa ja Belgia nõustusid Dexiasse süstima 5,5 miljardit eurot, teatas täna Belgia rahandusministeerium.
Euroopa Komisjon pakub ennast selleks instantsiks, mis hakkab Euroopa pangandusliidus otsustama, milline pank läheb saneerimisele ning millisel pangal tuleb uksed kinni panna.
Küberründed sagenevad
Viimastel aastatel on pangateenused liikunud hoogsalt digilahenduste suunas. SEB ettevõtete segmendijuhi Maarja-Maria Aljase sõnul kasutab juba pea pool äriklientidest lisaks internetipangale ka mobiilipanka ja erinevaid pangaliideseid.