Microsofti finantstugevust silmas pidades võib mobiiltelefonide äri müük tähendada Nokiale olulist taassündi.
Nokiale jääb alles võrguettevõte Nokia Siemens Network (NSN), kus hiljuti osteti välja Siemensi osalus, kaartidealane tegevus Here ja tehnoloogia litsentseerimine.
Nokia aktsia kerkis eile hommikul Helsingi börsil esimeste kauplemisminutitega ligi 47%, 4,35 eurole. Äripäevale teadaolevalt mitukümmend tuhat Nokia aktsiat omav Rene Ilves märkis, et nüüd muutub Nokia kasumlikuks ning see soosib ka aktsiahinda.
Aktsiahinna osas on ta optimistlik. "Paralleele saaks tõmmata Ericssoni restruktureerimisest. Aktsia liikus siis kolme dollari pealt 20 dollari peale."
Sarnast võrdlust kasutab ka Nordea pank, kelle sõnul vajab Microsoft Nokia riistvara konkureerimaks Apple'i ja Google'iga. "Me ütleme vanale Nokiale head aega ja tervitame ettevõtet, mis muutub pisi-Ericssoniks."
Nokia mobiiliäri ostmine muudab Microsofti Samsungi järel maailmas suuruselt teiseks mobiiltelefonitootjaks. Uuringufirma Gartneri andmetel müüs Nokia teises kvartalis 60,95 miljonit mobiiltelefoni (globaalne turuosa 14%). Samsung tarnis teises kvartalis 107,5 miljonit mobiiltelefoni (24%) ning Apple 31,9 miljonit (7,3%). Aastaga on Nokia Windows Phone telefonide müük kasvanud 78%.
Millised on Microsofti plaanid Nokiaga, loe tänasest Äripäevast.
Seotud lood
3. septembril teatas Microsoft, et ostab Nokia mobiiliüksuse ära. Alates sellest on mitmed analüütikud asunud Nokia aktsiasoovitust tõstma.
Ajal, mil Lennart Meri soovitas Eestil otsida oma Nokiat, seda ühte ja säravat kaubamärki, mis igaühel kohemaid Eestiga seostuks, oli maailm hoopis teistsugune.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.