Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
EL valmis Ukrainaga vabakaubanduseks kiirendatud korras
Euroopa Liidu liikmesriigid on valmis rakendama Ukraina assotsieerumisleppe vabakaubandust reguleerivad sätted kohe peale lepingu allkirjastamist, ootamata ära lepingu täisteksti ratifitseerimist kõigis liikmesriikides.
Sellisele kokkuleppele jõudsid eile liikmesriikide esindajad, vahendas Bloomberg.
ELi eesistujariigi Leedu välisministri Linas Linkeviciuse sõnul tähendab see kokkulepe, et 90% vabakaubanduskokkuleppest on võimalik rakendada juba enne kogu lepingu ratifitseerimist.
Peamine poliitiline takistus Euroopa Liidu ja Ukraina tihedamatele suhtele on Venemaa kindel soov hoida Ukraina oma mõjusfääris. Teisalt protesteerib Euroopa Liit selle vastu, kuidas on koheldud Ukraina endist peaministrit Julia Tõmošenkot. Tõmošenko vangistamine 2011. aastal oli lääneriikide hinnangul poliitiliselt motiveeritud.
Leedu teeb ettevalmistusi, et Euroopa Liidu ja Ukraina assotsieerumislepe saaks allkirjastatud novembri tippkohtumisel Vilniuses.
Eesti peab oluliseks assotsiatsiooni- ja vabakaubanduslepingute sõlmimist Moldova, Gruusia, Armeenia ja Ukraina ning Euroopa Liidu vahel, ütles välisminister Urmas Paet.
Gazprom nõudis täna Ukrainalt tasumata gaasiarve ära maksmist "kiiremas korras", tekitades kartusi uuest gaasitülist kahe naabri vahel, mille tõttu on varem külma kannatanud ka ELi riigid.
Leedu taotleb Euroopa Liidult abi diskrimineeriva käitumise lõpetamiseks Leedu ja Venemaa piiril, mis pärsib kaubavahetust ja õõnestab ELi konkurentsivõimet, teatas Leedu välisministeerium oma veebilehe vahendusel.
5. novembri USA presidendivalimiste tagajärjel võivad käesoleva aasta viimased kuud osutuda investoritele muutlikuks. Freedom24 analüütikud hindavad, kuidas võiks Donaldi Trumpi võit mõjutada aktsiaturge kaubandus-, energia-, kaitse- ja tehnoloogiasektorites.