Tavidi AS suuromanik Alar Tammingu sõnul, kui ta oli vanuses 25- 35 siis oli mul tõepoolest oluline saada rikkaks, kui aga samad soovid oleks praegu, siis ta tunenks, et on pole oma arengus kuhugi liikunud.
"Ma arvan, et edetabelikohale ja seal olemisele vaatab inimene eri eluetappidel erinevalt. Kui ma olin vanuses 25-35, siis oli mul tõepoolest oluline saada rikkaks ja mu mõtted tiirlesid selle ümber, et olla materiaalses maailmas edukam," kommenteeris Tamming rikaste edetabelit. "Kui samad soovid oleksid mul praegu 50 aastaselt, siis tunneksin, et ma pole oma arengus kuhugi liikunud, vaid rahaköidikutesse kinni jäänud."
Seepärast Tamming ei tahaks anda nõu kuhu investeerida vaid pigem annaks nõu milliseid raamatuid lugeda, et mõista maailma filosoofilisemalt ja sügavamalt. "Annaksin soovitusi, kuidas arendada ennast kui terviklikku isiksust, selle asemel et piirduda elu ühe tahu ehk materiaalsusega," märkis ta.
Tamming lisas, et rikaste edetabeli kohad on liigselt esile tõstetud. "Kui ma oleksin Eestis 5 parema korvpalluri hulgas, siis pääseksin ma Eesti koondises algkoosseisus platsile. Kui ma kuuluksin 11 hulka, pääseksin murule jalgpallis. Isegi 22 hulgas pääseksin varumeeste pingile ja oleks mõistetav ajakirjanduse huvi minu vastu," sõnas ta. "Kui ma aga tuleksin Eesti meistrivõistlustel maratonijooksus 35ndaks, siis oleksin väga üllatunud, kui ajakirjandus tahaks minult teada, kuidas peaks trenni tegema, et sellist kohta saavutada. Seda enam, et viimased 10 aastat ma aktiivselt pole trenni teinud."
Tamming ise peab 20 aasta eest lauatennises Eesti meistriks tulekut olulisemaks rikaste edetabelis olemisest. "Tavidi edu on aga saavutatud eelkõige 160 töötaja ühispingutuse tulemusena ja seda on suurepäraselt koordineerinud praegune Tavidi tegevjuht," nentis ta.
Täna ilmus Äripäeva iga aastane rikaste edetabel. Äripäev uurib rikastelt, mida peaks täna tegema ja kuhu investeerima, et saada rikkaks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vaata, kes on Äripäeva 2013. aasta Rikaste TOPi esimesed 25 inimest.
Tänavune Äripäeva Rikaste TOP 500 esikolmik erineb mullusest. Kaks aastat järjest TOPi võitnud Hillar Teder pidi oma koha loovutama.
Peaks investeerima sinna, kus oleks võimalik tekitada rohkem lisaväärtust ja maksta head palka, leiab kasest liimkilpi tootva Ecobirch ASi omanik ja kinnisvaraärimees Kaido Jõeleht.
Äripäeva 2013. aasta Rikaste TOPist leiab seekord alla 30-aastaseid rikkaid kokku üheksa. Alla 35-aastaseid aga juba tervelt kakskümmend kuus.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.