Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Liksutovil mure TOPiga
Aastaid Äripäeva rikaste edetabelis olnud Maksim Liksutovil võib edetabeli pärast probleeme tekkida, sest Venemaa ametnikud ei või omada osalust välisfirmades või kirjutada oma vara abikaasade nimele, kirjutab vene uudisteportaal newsru.com.
Venemaa politoloogid märgivad, et rikaste edetabeli informatsioon oleks vaja üle kontrollida. Kui informatsioon on õige, kerkivad Liksutovi kohta mitmed küsimused. „Normid näevad ette, et ametnikel ei tohiks olla osalusi välisfirmades. Samuti on keelatud kirjutada osalusi oma abikaasa nimele,“ kirjutas Sotsiaalmajanduslike ja poliitiliste uuringute Instituudi asedirektor Aleksandr Pozhalov oma Facebooki lehel.
Liksutov on Moskvas Transpordiministeeriumi juht ning tänavu suvel ta kirjutas kogu oma vara ja äri, mis osaliselt oli ka Eestis, oma abikaasa Tatjana Liksutova nimele. Tema suuremad ettevõtted on rahvusvaheline kontsern Transgroup Invest. Tema äripartner selles ettevõttes on Sergei Glinka. Glinka koos Liksutovi abikaasaga on eile ilmunud Äripäeva rikaste edetabelis 12.kohal 103,6 miljoni eurose varandusega. Tatjana Liksutovale kuulub Tallinna kesklinnas asuv Itaalia restoran Gianni, mööbli ja valgustite jaemüügiga tegelev ettevõtte Aprica Style AS.
Vene opositsionäär Aleksei Navalnõi tõstatas oma blogis taas ettevõtja Maksim Liksutovi osaluste varjamise küsimuse ning edastas vastavad materjalid ka Moskva linnapeale, peaprokurörile ja presidendi korruptsioonivastasele nõukogule.
Vene opositsionääri Aleksei Navalnõiga seotud korruptsiooniga võitlemise fond teatas, et leidis Moskva abilinnapeal Maksim Liksutovil keelatud osaluse Küprose firmas.
Moskva abilinnapea Maksim Liksutov soovib karmistada agressiivsetele juhtidele määratavaid karistusi, viies trahvisumma vastavusse auto hinnaga ja andes liiklusinspektoritele õiguse võtta liiklushuligaanilt kohapeal ära juhiluba.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.