Novembri keskpaigast Postimehe vastutavaks väljaandjaks asuv Mart Luik tunnistas, et ajakirjandus on poliitikutele alati ebamugav, sest tema roll on olla valvekoer ja jahtida musti tegusid.
ETV saates "Kahekõne" esinedes sõnas Luik, et meedia on kõige lihtsustatumalt öeldes peegel, meeldib see peegelpilt või mitte. Sellest vaatab vastu see sama ühiskond, vahendas ERRi uudisteportaal Luige sõnu.
Luik lisas, et näiteks president unistab sellisest ajalehest, mida ei ole võimalik Eestis välja anda.
"Frankfurter Allgemeinet või Neue Zürcher Zeitungit ei ole võimalik välja anda, seda lihtsalt loeb liiga vähe inimesi. Sellist ajalehte ei taha Eestis enamus auditooriumist näha. Küll aga tuleb heita ette ja pean seda ka Postimehe puhul väga oluliseks, et selles kiires, intrigeerivas ja dünaamilises protsessis, mida uus digitaalne meedia nõuab, me ei ohverdaks klikkide nimel oma põhiväärtusi. Selle nimel tuleb vaeva näha," sõnas Luik.
Postimeest peab ta Eesti jaoks ideaalseks mudeliks, kuid seda saab veel paremini teha. Luige hinnangul on leht näiteks Frankfurter Allgemeinest rahvalikum.
"Ma ei karda sõna "rahvalik". Kui iga päev ilmuv ajaleht on rahvalik ja sealsed lood lähevad korda, räägivad asjadest, mis pole poliitiliselt kaalukad ja mõjukad, vaid ennekõike lähevad korda lihtsale lugejale igal tänavanurgal, siis sellist rahvalikkust ma hea meelega praktiseerin riigi suurimas päevalehes," kinnitas ta.
Loe pikemalt või vaata saadet
ERRi uudisteportaalist.
Seotud lood
ASi Ajakirjade Kirjastus nõukogu kutsub ettevõtte ainsa juhatuse liikme ametikohalt tagasi Mart Luige ja määrab uueks juhatuse liikmeks Tõnu Väädi.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.