Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Advokaat: enamus ettevõtjad on maksusüsteemiga rahul
Advokaadibüroo Red partneri Anton Sigali sõnul on Eesti maksusüsteem ennast aastatega tõestanud ning ta usub, et enamus ettevõtjaid on selle aluspõhimõtetega rahul.
"Sellisteks aluspõhimõteteks on eelkõige ettevõtte tulu maksustamine alles selle jaotamisel ning astmelise tulumaksu puudumine. Need asjad töötavad ning nende muutmine kahjustaks väga oluliselt majanduskeskkonda," sõnas Sigal.
Ta lisas, et samas tunneb ta puudust ettevõtjasõbraliku maksukeskkonna veel ühest aluspõhimõttest, milleks on lihtsus. "See puudutab üle mõistuse keerulist e-maksuameti keskkonda kui ka nö pisimaksudega seotud liigseid formaalsusi," selgitas Sigal. "Head näited on autode ja erisoodustuste maksustamine, kus maksuarvestus on keeruline, vaieldav ja aeganõudev."
Sigal usub, et maksudistsipliini parandamiseks piisaks esialgu ka ainuüksi lihtsamast ja ettevõtjale arusaadavamast reeglistikust ja e-lahendusest.
Äripäev kirjutab tänases juhtkirjas maksukeskkonnast. Nimelt rahandusminister Jürgen Ligi jutu järgi vajab Eesti kasvusõbralikku maksukeskkonda ning Äripäev kutsub ka astuma samme Eesti maksude põhjalikuks ümbervaatamiseks.
Rahandusministeerium reklaamib meie maksusüsteemi kui lihtsat ja võrdset. Kuid tegelikult tähendab see loosung vaid seda, et riigil on maksudega lihtne mängida, ütles advokaadibüroo Rask maksunõunik Villy Lopman.
Rahandusminister Jürgen Ligi jutu järgi vajab Eesti kasvusõbralikku maksukeskkonda. Kõige sõbralikumad maksud majanduskasvule on OECD andmeil kinnisvaramaks, millele järgnevad tarbimismaksud ja keskkonnamaksud. Majanduskasvu suhtes vaenulikumaks maksuks peab Ligi enda sõnul tööjõu maksustamist.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.