Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktori Hendrik Aguri sõnul on jõukaks saamise algtõed juba õppekavasse lõimitud.
Ta selgitas, et koolil tuleb anda õpilasele haridus, millega ta saab elus hästi hakkama. "Kogu õpilasele võimaldatavava hariduse tulem peab looma tingimused selleks, et arenemisvõimeline inimene oskab leida oma elus tegevused, milleks tal on eeldusi, annet ja kutsumust," märkis koolijuht.
Jõukaks saamine eesmärgina kõlab tema hinnangul pentsikult, küll aga oleks ideaalne, kui haridud inimene teeb seda, mida kõige rohkem oskab ja soovib ning sealjuures kasvatab teadlikult ka oma materiaalset jõukust.
Agur kinnitas, et finantskirjaoskust õpetatakse koolides ka täna, õpetamise tase ja kohustuslikkus on aga erinev. "Jõukaks saamise algtõed ongi õppekavasse lõimitud alates algklassidest kuni kasvavalt kooli lõpuni," sõnas ta.
Äripäev küsis Raivo Heina tänasest arvamusartiklist ajendatult, kas koolis peaks õpetama kuidas rikkaks saada.
Seotud lood
Kui rikkakssaamist õpetataks koolis, ei raiskaks ootamatult rikkas saanud oma raha, ühtlasi annaks see hoo sisse nii ettevõtlusele kui ka kogu majandusele, usub investor Raivo Hein.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.