Viru Keemia Grupi projektid on pankadel heas kirjas, kinnitas uue suurlaenu võtnud VKG juhatuse esimees Priit Rohumaa.
Samas on tema sõnul negatiivset rolli mänginud riigi viimase aastate heitlik maksupoliitika, mis automaatselt seab kahtluse alla VKG prognoosid ja plaanid finantssfääris.
Novembri alguses sõlmis VKG pankadega uue laenulepingu, mille maht on 150 miljonit eurot. "Tegemist on 2010. aastal sõlmitud konsortsiumi lepinguga, mida täiendatakse lisalaenulepingutega. Ehk see tähendab seda, et jätkub koostöö samade pankadega ühe lepingu raames, kus iga täiendava laenu ja selle tingimuste üle räägitakse eraldi läbi," selgitas Rohumaa.
Ta lisas, et 150 miljoni eurone laen on käesoleva aasta otsus, mis sõltus ettevõtte käekäigust, majandusolukorrast ja muidugi ELi keskkonnanõuetest. "Terve investeeringute summa, mida me peame hädavajalikuks lähimateks aastateks, on 220 miljonit eurot, millest 150 miljonit eurot on pankadelt laenatud osa," sõnas ta.
Laenusumma läheb Petroter III tehase ehitusse. Sinna investeeritakse 80 miljonit eurot. "Ülejäänud 70 miljonit eurot investeeritakse veemajandusse, sooja- ja elektritootmisesse, mille mahud ja keskkonnaalased parameetrid peavad olema kooskõlas uute regulatsioonidega," sõnas Rohumaa. "On võimalik, et juba järgmisel aastal me võtame täiendavat väiksemat laenu juurde."
150 miljonit eurot plaanib ettevõtte kasutada järgmise kolme aasta jooksul, mil toimub uue tehase ehitus ja viiakse ellu ülejäänud mainitud projektidest.
Seotud lood
Viru Keemia Gruppil on märksimisväärselt kasvanud ja kasvamas riigi maksukoormus, põlevkivi kaevandamise hind, tööjõukulud ning uutest keskkonna investeeringutest tulenev omahind.
Viru Keemia Grupi 2013. aasta kasum vähenes 44,2 protsenti 19,4 miljoni euroni, tunamullu teenis kontsern 34,9 miljonit eurot.
Eestlastest eraisikuile kuuluv Viru Keemia Grupp võttis Skandinaavia pankadest koosnevalt sündikaadilt taas suure laenu.
Keemiatööstuse liidu juhi Hallar Meybaumi sõnul on õlitööstuse ja energeetika valdkonna ettevõtted sunnitud investeerima, sest Euroopa Liit nõuab seda.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.