Kulla hind sattus Briti finantsregulaatori FCA tähelepanu alla, kuna kardetakse, et sarnaselt intressimääradele ja valuutakurssidele võidakse manipuleerida ka väärismetalli Londoni lähtehinnaga.
Kõige tähtsam kulla lähtehind on London Gold Fix, mille kehtestavad viis suurt panka – Societe Generale, Barclays, Deutsche Bank, HSBC ja Scotiabank. Praeguseks ei ole ükski nendest pankadest veel FCA uurimist kommenteerinud.
Eelmise aasta juulis ütles investeerimisfirma Cheviot juht Ned Naylor-Leyland, et kulla hinda manipuleeritakse samamoodi nagu Londoni pankadevahelist laenuintressi (Libor).
Pärast Libori skandaali on regulaatorid kulla hinna kõrval võtnud luubi alla ka valuutakursid.
Seotud lood
Suurbritannia peab uurima valuutakursside manipuleerimisi, teatas Euroopa Liit, kui Bloomberg oli avaldanud uudise, et diilerid on enam kui aastakümne jooksul manipuleerinud valuutakursse.
Šveitsi suurim pank UBS sai neljandas kvartalis kahjumi, kuna pidi maksma trahvi intressimäärade manipuleerimise eest. Samuti kandis pank kulusid töötajate koondamise tõttu.
USA tuletisväärtpaberite regulaator kontrollib, kas Londonis võidi manipuleerida kulla ja hõbeda hinda, teatas Wall Street Journal.
Rabobank Groep seisab silmitsi 335 miljoni euro suuruse trahviga seoses Londoni pankadevahelise laenuintressi (Libor) manipuleerimisega, kirjutas Bloomberg.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.