Hiina jüaanist sai oktoobris dollari järel teine valuuta, mida arveldustes kõige rohkem kasutatakse, selgus Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT) andmetest. Jüaan möödus sellega eurost.
Oktoobris oli jüaani osalus arveldustes 8,66 protsenti, eurol 6,64 protsenti. Enim kasutasid oktoobris jüaane Hiina, Hongkong, Singapur, Saksamaa ja Austraalia. Võrreldes möödunud aastaga, on jüaani kasutamine arveldustes teinud hüppelise kasvu, kuna mullu jaanuaris kasutati jüaane kõikidest arveldustest ainult 1,89 protsenti, kirjutas Bloomberg.
Oma valuuta suurema rahvusvahelise rolli saavutamiseks on Hiina riik astunud mitmeid samme, näiteks lõdvendanud kontrolli jüaani vahetuskursile. Hiina keskpanga asejuht Yi Gang ütles 20. novembril, et Hiina huvides ei ole enam valuutareservide kasvatamine, mis septembri lõpus kerkisid rekordilise 3,66 triljoni dollarini.
Sel aastal on jüaan dollari vastu tugevnenud 2,3 protsenti.
Seotud lood
200 institutsionaalse investori seas läbiviidud uuringust selgus, et Hiina valitsuse kontrolli all olevast jüaanist saab dollari ees suurim rahvusvaheline reservvaluuta, kirjutas CNBC.
Hiina kaubandusülejääk kasvas novembris 31,1 miljardilt dollarilt 33,8 miljardile dollarile, ilmnes nädalavahetusel avalikustatud Hiina ametlikust tollistatistikast.
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.