Hiina jüaanist sai oktoobris dollari järel teine valuuta, mida arveldustes kõige rohkem kasutatakse, selgus Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT) andmetest. Jüaan möödus sellega eurost.
Oktoobris oli jüaani osalus arveldustes 8,66 protsenti, eurol 6,64 protsenti. Enim kasutasid oktoobris jüaane Hiina, Hongkong, Singapur, Saksamaa ja Austraalia. Võrreldes möödunud aastaga, on jüaani kasutamine arveldustes teinud hüppelise kasvu, kuna mullu jaanuaris kasutati jüaane kõikidest arveldustest ainult 1,89 protsenti, kirjutas Bloomberg.
Oma valuuta suurema rahvusvahelise rolli saavutamiseks on Hiina riik astunud mitmeid samme, näiteks lõdvendanud kontrolli jüaani vahetuskursile. Hiina keskpanga asejuht Yi Gang ütles 20. novembril, et Hiina huvides ei ole enam valuutareservide kasvatamine, mis septembri lõpus kerkisid rekordilise 3,66 triljoni dollarini.
Sel aastal on jüaan dollari vastu tugevnenud 2,3 protsenti.
Seotud lood
200 institutsionaalse investori seas läbiviidud uuringust selgus, et Hiina valitsuse kontrolli all olevast jüaanist saab dollari ees suurim rahvusvaheline reservvaluuta, kirjutas CNBC.
Hiina kaubandusülejääk kasvas novembris 31,1 miljardilt dollarilt 33,8 miljardile dollarile, ilmnes nädalavahetusel avalikustatud Hiina ametlikust tollistatistikast.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.