Pankrotiavalduse esitamise seisuga oli Oliver Kruudaga seotud ettevõtte REC Varad AS maksuvõlg 224 703 eurot, millele lisandus arvestuslik intress 10 229 eurot.
Riik esitas maksu- ja tolliameti kaudu avalduse REC Varad pankroti väljakuulutamiseks tänavu 17. oktoobril. Eile rahuldas Harju maakohus avalduse. Seega on pankroti väljakuulutamise menetlus kestnud kaks kuud. Järgneva pankrotimenetluse kestust pole võimalik prognoosida.
"Maksuhaldur esitas AS REC Varad pankrotiavalduse tulenevalt äriühingu suurest maksuvõlast, äriühingu suutmatusest seda maksuvõlga tasuda ning lähtudes asjaolust, et täitemenetluse käigus ei õnnestunud võlgnikult maksuvõlga sisse nõuda," märkis maksu- ja tolliameti tulude osakonna juhataja Triin Raaper.
Ta lisas, et maksuvõla sissenõudmise ulatus sõltub suuresti pankrotimenetluse käigust, mida on raske ette prognoosida. "Sissenõutava maksuvõla väärtus sõltub pankrotivarasse laekuvatest summadest ning pankrotimenetluses esitatavatest võlausaldajate nõuetest, viimaste tunnustamisest ja rahuldamisjärkudest," selgitas ta.
Seotud lood
Oliver Kruudale ja tema äripartnereile kuuluva kinnisvarafirma AS REC Varad ajutise pankrotihalduri Peeter Sepperi sõnul on kohustusi umbes 18,5 miljonit eurot.
Eile kuulutati välja Oliver Kruudale ja tema äripartnereile kuuluva kinnisvarafirma REC Varad AS (endise nimega Kalev REC) pankrot.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.