Eile kuulutati välja Oliver Kruudale ja tema äripartnereile kuuluva kinnisvarafirma REC Varad AS (endise nimega Kalev REC) pankrot.
Harju maakohus rahuldas eile maksu- ja tolliameti avalduse REC Varade pankroti väljakuulutamiseks. Kohus määras pankrotihalduriks Peeter Sepperi. Äripäeval ei õnnestunud saada Kruuda kommentaari.
REC Varade omanik oli AS Luterma, mille pankroti kuulutas Harju maakohus välja kevadel 2011. Kuni 2009. aasta sügiseni oli Luterma noteeritud ka Tallinna börsil. Kinnisvarabuumi harjal 2008. aastal ulatus Kalev REC varade maht aastaaruande kohaselt ligi 50 miljoni euroni (779 mln krooni).
Maksu- ja tolliameti andmeil on REC Varadel tänase seisuga võlgu 83 420 eurot, millele lisandub 12 990 eurot intressi.
REC Varade võlausaldajate esimese üldkoosolek toimub 8. jaanuaril.
Veel eelmisel aasta alguses müüs Luterma pankrotihaldur Veli Kraavi enampakkumisel REC Varade 115 319 aktsiat.
Mullu mais müüs REC Varad oma kinnisasju: Järvevana tee 3a, Kalevi tee 3, Kinga 1-1, Kinga 1-2, Kinga 1-3, Kinga 1-4, Kinga 1-5, Kinga 1-6, Kinga1-7, Kinga1-8, Kinga 1-9, Kinga 1-11, Kohila tänav 2a/Pärnu mnt 139a ja Tervise tänav 5.
REC Varade üks kuulsamaid tehinguid on seotud tänase Tallinna linnapea Edgar Savisaare suvemaja müügiga. Nimelt alustas riigiprokuratuur 2005. aastal kriminaalmenetlust Eesti Investorite Liidu ja Kalevi väikeaktsionäride kaebuse alusel. Väikeaktsionäride hinnangul olid nende huvid maja müügi ajal kahjustatud.
Riigiprokuratuur teatas 2006. aasta septembris, et lõpetas pärast kaitsepolitsei uurimist kriminaalmenetluse, kuna kogu piirkonna müügist sai Kalev REC kasumit 17 miljoni krooni ning Kalevi aktsionäride huve pole seega kahjustatud.
Riigiprokuratuuri algatatud kriminaalasjas uuris kaitsepolitsei Kalev RECi tehinguid Keila-Joa kinnisvaraga ja leidis, et nelja maja puhul, sealhulgas Edgar Savisaarele müüdud maja, oli tegu müügiga alla turuhinna. Nelja maja peale kokku jäi müüjatel turuhinda arvestades saamata 2,8 miljonit krooni.
TASUB TEADAOliver Kruuda tegevus Keila-Joa suvilakompleksi erastamisel13. veebruaril 2003 kuulutas keskerakondlasest rahandusminister Harri Õunapuu välja kirjaliku enampakkumise riigile kuuluva Keila-Joa suvilakompleksi müügiks alghinnaga 26 miljonit krooni. 18. märtsil nimetas Õunapuu enampakkumise võitjaks ASi Kalev REC, mille suuromanik oli Oliver Kruuda. Kalev REC ostis kompleksi 52,6 miljoni krooni eest. Kompleksi ostu-müügilepingu riigi ja Kalev REC vahel sõlmis rahandusminister Tõnis Palts septembris 2003.
23. detsembril 2004 ostis perekond Savisaare ettevõte OÜ Fixor Holding, mille tegevjuht oli Edgar Savisaare poeg Erki Savisaar, Kalev RECilt kunagi kindral Johan Laidonerile kuulunud kahekorruselise heas seisukorras suvila ja selle juurde 0,3 hektarit maad otse mere ääres 500 000 krooni eest.
Edgar Savisaar teatas, et ostis selle bürooks või koolituskeskuseks. Kinnisvarahindajate hinnangul oli villa tegelik väärtus 2,5-3 miljonit krooni. OÜ Fixor Holding ise hindas oma aastaaruandes kinnistu maksumuseks 2,64 miljonit krooni. Samuti kinnitas ettevõte aastaaruandes, et ostis kinnistu edasimüümise eesmärgil. Eellepingu Laidoneri suvila ostmiseks sõlmisid Fixor Holding ja Kalev REC juba kevadel 2003, kui Kalev REC veel selle omanik polnud.
21. juulil 2004 ostis Raimo Kägule kuulunud ettevõte Marriot OÜ Kalev REC-ilt Keila-Joa suvilakompleksi kuulunud suvila 500 000 krooni eest ja müüs selle kiirelt edasi, teenides müügist hinnanguliselt 2,5–3 miljonit krooni. Ajal, mil Kruuda ettevõte enampakkumise võitjaks kuulutati, oli Kägu elukaaslane Kristiina Ojuland välisminister.
Ojuland ise väitis, et ei tea oma elukaaslase äriasjadest midagi. Septembriks 2005 oli Kruuda müünud ka kõik teised Keila-Joa suvilakompleksi hooned ja teeninud müügist ligi 70 miljonit krooni.
Seotud lood
Oliver Kruudale ja tema äripartnereile kuuluva kinnisvarafirma AS REC Varad ajutise pankrotihalduri Peeter Sepperi sõnul on kohustusi umbes 18,5 miljonit eurot.
Pankrotiavalduse esitamise seisuga oli Oliver Kruudaga seotud ettevõtte REC Varad AS maksuvõlg 224 703 eurot, millele lisandus arvestuslik intress 10 229 eurot.
Mul on vara palju ja kui midagi müüdud saan, siis saab ka võlgu tagasi maksta, lubab ettevõtja Oliver Kruuda. Tema sõnul läks näiteks kogu Kalevi müügist teenitud raha võlgade tasumiseks.
Kalev teatas börsile, et tema tütarettevõte
Kalev REC müüs koole remontiva osaühingu BCA Center 70 miljoni krooniga.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.