USAs saavutatud kokkulepe fiskaalkuristiku vältimiseks peaks hästi mõjuma USA aktsiaturule ja investorid peaksid järgmisel nädalal kasutama iga väiksematki langust aktsiate ostmiseks, leiab The Gartman Letteri väljaandja Dennis Gartman.
"Tegu oli jubeda, halva ja viletsa seadusandlusega, kuid see tuli läbi suruda ja nüüd me saame selle fiskaalkuristiku selja taha jätta," ütles intervjuus CNBC-le Gartman.
Gartman tõi välja, et uus aasta algabki tavaliselt ralliga, sest tulud suurenevad. Ta lisas, et nõrkusi turul tuleks ostmiseks kasutada ning samal ajal peaksid investorid müüma võlakirjaturul.
"Praegu aktsiaid omada on nagu aktsiate omamine Zimbabwes aastaid tagasi. Kuid pidage meeles, et kui Zimbabwe dollar kukkus, siis aktsiaturg rallis. USAs võib toimuda sama areng," lisas ta.
"Korporatiivmaailm on ilmselt parimas seisus viimaste aastakümnete jooksul ja kui maailmamajandus püsib stabiilsena, siis neil läheb hästi. Aktsiad on endiselt väga odavad," ütles Gartman.
Ta küll hoiatas ralli tempo eest, kuid lisas, et kui Dow Jonesi tööstuskeskmine peaks järgmisel nädalal kukkuma, siis ostab tema aktsiaid juurde.
Tuntud kullaoptimistina tuntud Gartman soovitab investoritel 5-10% enda portfellist väärismetallis hoida ja eitas, et on kullast pimestatud.
"Aasta parimad tehingud on aktsiates ja kullas pikaks minna. Kuld on lihtsalt järjekordne valuuta," ütles Gartman. "Ma soovin pikemalt hoida kulda eurodes ja jeenides. Ma ei näe vastuolu olla pikk nii kullas kui aktsiates, sest prognoositakse keskpankade agressiivset varude täiendamist. Sellistes tingimustes liiguvad üles nii kuld kui aktsiad," lisas ta.
Autor: Fredy-Edwin Esse, California
Seotud lood
Kulla hinna odavnemine on tõenäoliselt viimas väärismetalli pikimale nädalasele langusele pärast 2004. aastat. Languse põhjustas USA Föderaalreserv, kes andis märku ostuprogrammi lõpetamisest sel aastal ja investorid on kulda müünud.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.