Välisminister Urmas Paet arutas Jordaania juhtidega Eesti Energia sealsete projektide hetkeseisu ja koostöövõimalusi.
Paeti sõnul teeb Eesti Jordaaniaga kõige tihedamat koostööd põlevkivienergeetika valdkonnas, kus soovime jagada oma kogemust põlevkivitehnoloogia kasutamisel.
"Eesti Energia alustas Jordaania põlevkivi uurimist juba 2006. aastal. Praeguseks on Jordaania valitsusega sõlmitud kontsessioonileping, mille järgi investeerib Eesti Energia Jordaania põlevkivi kaevandamisse ning sellest elektri ja õli tootmisse. Samas peab see projekt olema kasumlik," ütles ta.
Paet märkis, et energiakoostöö jätkuna oleme huvitatud koostöövõimalustest ka Eesti ja Jordaania kõrgkoolide vahel põlevkivialaste uuringute ning koolituse teemadel.
Paeti sõnul on Jordaania energiavarustuses sõltuv teistest riikidest sisseostetavast energiast ning põlevkivi kasutuselevõtt elektritootmiseks kindlustaks riigi energiajulgeoleku ja -sõltumatuse.
Välisministri sõnul on Eesti huvitatud Jordaaniaga kahepoolsete suhete tihendamisest erinevates valdkondades. "Lisaks põlevkivienergiaalasele koostööle soovime tihendada kontakte ka teistes majandusvaldkondades ning samuti on suur potentsiaal turismialasel koostööl," lausus Paet.
Ka toetab Eesti Euroopa Liidu koostöö raames vabakaubanduslepingu sõlmimist ning kaubandussuhete tihendamist Jordaaniaga.
Paet kohtus Ammanis peaministri Abdullah Ensouri, energia- ja maavarade ministri Alaa Aref Al Bataynehi ning keskkonna- ja turismiminister Nayef Hmeidi Al Fayeziga.
Lisaks kohtus Paet Ammanis Jordaania kaubandus-tööstuskoja juhtidega ja esines sõnavõtuga mõttekojas World Affairs Council.
Seotud lood
Rahandusminister Jürgen Ligi sõidab järgmisel nädalal Jordaaniasse, et arutada sealse valitsusega Eesti Energia plaane.
Eesti Energia tütarettevõte Enefit Jordan sai Jordaania keskkonnaministeeriumilt loa ehitada Jordaaniasse põlevkivielektrijaam.
Peaminister Andrus Ansip ütles täna riigikogu infotunnis, et Eesti Energia sai osa oma Jordaania ühisettevõtte müügist märgatavalt rohkem raha, kui energiafirma Jordaaniasse investeerinud on.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.