Prantsusmaa tööandjate ja ametiühingute esindajad jõudsid reedel kokkuleppele, mis suurendab Prantsusmaa tööturu paindlikkust, ehkki ei lähe reformidega veel nii kaugele kui omal ajal Saksamaa.
Prantsuse tööandjad kindlustasid omale õiguse vähendada tööaega ja palku, kui majanduses on rasked ajad ja nõudlus mõõnab, töötajad said aga vastu kindluse, et töökohad jäävad selleks perioodiks alles.
Samuti jõuti kokkulepetele, kuidas hoida ära lühiajaliste töölepingute liigne eelistamine ja ärgitada ettevõtjaid pigem pikemaajalisi töösuhteid looma, kirjutas Wall Street Journal.
„See on esimene kord 30 aasta jooksul kui sellisel tasemel ja nii põhjalikud kõnelused on viinud kokkuleppele,“ ütles president Francois Hollande, kes on töötuse vähendamisest teinud tähtsaima eesmärgi. „Sotsiaalne dialoog on õnnestunud.“
Rahulolu väljendasid nii ettevõtjate kui ametiühingute esindajad, ehkki viiest kõnelusel osalenud ametiühingust kaks radikaalseimat kokkuleppele alla ei kirjutanud.
Majandusanalüütikute sõnul on tehtud samm õiges suunas, ehkki suurt „raputust“ sellest veel ei johtu. Edasi läheb kokkuleppe tekst parlamenti, kus Hollande’il on enamus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Prantsuse tööandjatel ja ametiühingutel on aega veel vaid täna-homme, et Prantsusmaa jäiga tööturu reformimises kokku leppida – kui lepet ei sünni, paneb tööturu uued tingimused paika president Francois Hollande ja riigi valitsus.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.