Legendaarne investor Jim Rogers müüs USA valitsuse võlakirjad lühikeseks, vahendab Bloomberg.
Ta liitus hoiatajatega, kes usuvad, et USA valitsuse võlakirjadega saadud jaanuarikuine kahjum ei jää sel aastal ainsaks. Hoiatajateks on maailma suurima võlakirjafondi juht Bill Gross ning ka Goldman Sachs ja Wells Capital Managementi peastrateeg James W. Paulsen.
"Ma olen lühike pikaajalistes võlakirjades," ütles Rogers eile Bloomberg Radiole, panustades võlakirja hindade langusele. "Plaanin veel rohkem lühikeseks müüa. See pulliturg on mullistunud," lisas ta.
USA inflatsioon võib kerkida 2014 kuni 2016, ütles Bill Gross Bloombergi raadios. "Kiirem inflatsioon loob pikaajalistele tootlustele tõususurve," märkis ta.
"Kõik tahavad minna aktsiatesse," ütles Finaport Investment Intelligence’i investeerimisjuht Hans Goetti. "Inimesed tulevad valitsuse võlakirjadest välja."
"Parimal juhul liiguvad järgmisel paaril aastal võlatootlused külgsuunas, kuid ma ei üllatuks, kui tootlused kasvaksid," kirjutas Paulsen eile. "Kuigi võlakirjad on andnud võrreldes aktsiatega väga konkurentsivõimelisi tootlusi alates 1980. aastast, siis see ajastu on tõenäoliselt läbi."
Goldman Sachsi president Gary Cohn ütles, et võlakirjade nõudlus võib taanduda. "Kas ma olen mures, et meil võib tekkida tulevikus võlamull," küsis ta endalt ja vastas, et mingis punktis ei ole see küll parim turg, kuhu olla investeeritud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Miljardärist investor Jim Rogers ütles CNBC-le, et ralli aktsiates on suurte keskpankade odava rahapoliitika tagajärg ning ta ei ole kindel, kas praegune ralli võib ka kestma jääda.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.